אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

התראה לפני תביעה נגד עורך דין - אימתי?

  • מכתב התראה כיצד
    שלומי | 12/04/2020 12:45

    האם סעיף 31 לכללי האתיקה מחייב משלוח מכתב התראה גם כאשר עו"ד תובע עו"ד אחר (אותו שכר לטיפול בעניין מסוים ולא ביצע עבודתו כראוי)?

    אם כן, האם יש צורך במכתב התראה פורמלי או שדי במייל בו הוא מיידע אותו שלנוכח המחלוקת ביניהם בכוונתו להגיש תביעה בבית משפט?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • התראה לפני תביעה נגד עורך דין - אימתי?
      עו"ד אדם אשכנזי | 18/04/2020 18:24

      שלום רב,

      תשובה בחיוב, אלא אם הפניה תגרום לנזק בלתי הפיך ללקוח.

      יש לפנות לפי כלל 31, אבל לא פעם עורכי דין נוטים לייחס לכך המון חשיבות.

      מהו כלל 31? סה"כ הוראה שמחייבת עורך דין לפנות לעורך דין שכנגד אם יש כוונה לתבוע אותו, ולנסות ליישב את ההדורים. 

      מכאן, שכל שצריך הוא לפנות בכתב, או אפילו בעל פה, אפשר ממש בכמה שורות, להבהיר מהי עילת התביעה לכאורה, ולהבהיר כי פניה זו בהתאם לכלל 31. 

      גם במייל - מותר, מדובר בפניה לכל דבר ועניין.


      בהצלחה

       


      בברכה,

      אדם אשכנזי, עו"ד
      מנהל פורום אתיקה מקצועית

      רחוב האורגים 21, אשדוד
      טל': 08-6538011  : [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני תעבורה 25/09/2020 | 13:03 נגד חוץ קבלתי דוח מהירות. נהג חוץ נהג אז ברכב. הוא לא בארץ עכשיו בעידן סגרים והקורונה. הדוח מלפני יותר מח...
  • פורום עורכי דין 25/09/2020 | 11:36 איתור תיק שלום , אני מנסה מזה 4 חודשים לאתר מי עיקל לי את הרכב ,לאחר טלטולים רבים ומעייפים , הצלחתי לאתר ב...
  • פורום דיני בנקאות 25/09/2020 | 11:28 שאלה האם אני יכול לתבוע את הבנק על העברת כסף מהחשבון שלי לחשבון אחר,ללא ידיעתי? אציין שאין שום מס...
  • פורום ביטוח לאומי 25/09/2020 | 09:17 פסק דין להפקדת ערובה להוצאות שלום רב,שמי אביטל קיבלתי פסק דין להפקדת ערובה להוצאות סכום של 2500 שקל.כרגע אני מתפרנסת רק מהנכות...
  • פורום דיני חוזים 25/09/2020 | 07:26 יום עסקים אני צריך לשלם.לוך 10 ימים עסקים. האם שיש נחשב יום עסקים לצורך מניין הימים או מונים רק א-ה? מה המק...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק