אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

התעלמות קולגה מפניה של עמית למקצוע

  • עו"ד שמתעלם ממכתב של קולגה זאת עבירה אתית ?  לת 
    ראובן | 09/12/2019 10:32

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • התעלמות קולגה מפניה של עמית למקצוע
      עו"ד מייק יורק | 12/12/2019 16:24

      ראובן שלום

       

      באופן עקרוני התשובה הינה חיובית.

       

      להלן המקור הנורמטיבי לכך:

       

      החובה להשיב לפניית חבר למקצוע:

      סעיף 26 לכללי לשכת עורכי הדין (אתיקה מקצועית), תשמ"ו 1986 קובע כי :

      "בכל ענין מקצועי יגלה עורך דין יחס חברי כלפי חברו למקצוע ולא ימצע ממנו כל הקלה שאין בה כדי לפגוע בעניינו של לקוח".

      כבר נקבע, כי מסגרת זו של "יחס חברי", כוללת גם את החובה לכבד במענה מכתב אשר מתקבל מאת עורך דין אחר ראו למשל-בד"מ 161/02 הועד המחוזי של לשכת עוה"ד בת"א יפו נ' פלוני, 2002, פורסם בפדאור אתיקה, כן ראה דברים שהובאו בהסכמה במסגרת בד"מ 44/99 הועד המחוזי של לשכת עורכי הדין בתל אביב יפו נ' עו"ד פלוני, 2002, פורסם בפדאור אתיקה, כדלקמן:

      "קיימת חובה להשיב לא רק לפניות בכתב של וועדת האתיקה ושאר מוסדות הלשכה, כי אם גם לפניות בכתב של חברים למקצוע. כאשר חבר פונה לחבר בענייני המקצוע, זכאי הוא לקבלת תשובה ובתוך פרק זמן סביר, אחרת עלולה להתפרש התנהגותו של החבר כעשיית מחדל שאינו הולם עורך דין... ועדת האתיקה אינה נכנסת לגוף התשובה עצמה, ודי בכך שעוה"ד יאשר בכתב את קבלת מכתבו של עמיתו, אפילו לא ימלא אחר תוכו (אך) "לא ייתכן שפניית חבר לחברו תישאר כקול קורא במדבר".

      ועדת האתיקה הארצית קבעה:

      "משפונה עורך דין לחברו למקצוע באופן ענייני - חלה חובה להשיב לו תוך זמן סביר" (ראה החלטה מספר את 400/11).

      יחד עם זאת ייתכן מצב בו עוה"ד השיב לפניה במקור, והפניות הנוספות של הפונה הינן בגדר וכחונות ואין למשיב עוד מה להשיב (ועד אין קץ).

       

      מקווה שהאמור מסייע.



      בברכה,

      מייק יורק, עו"ד
      מנהל פורום אתיקה מקצועית

      נירים 3, בית קנדה, אגף B, קומה 2, תל אביב
      טל': 03-9445065 ; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • תגובה
        עירון | 14/12/2019 18:13

        מספיק לאשר שקיבל את הפניה או חובתו להשיב עניינית? תוך כמה זמן נדרש להשיב?

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • פרק הזמן למענה חברי
          עו"ד מייק יורק | 15/12/2019 15:55

          ועדות האתיקה לא קצבו מועדים, אלא קבוע תוך זמן סביר.

          דומה כי זמן סביר יהיה בהתאם לנסיבות.



          בברכה,

          מייק יורק, עו"ד
          מנהל פורום אתיקה מקצועית

          נירים 3, בית קנדה, אגף B, קומה 2, תל אביב
          טל': 03-9445065 ; מייל: [email protected]

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום זכויות יוצרים 21/10/2021 | 23:46 מכירת תמונות זכויות יוצרים האם מותר לי למכור בחנות תמונות עם חשש לזכויות יוצרים מאתר שמוכר את זה באינטרנטהכוונה למכור תמונות...
  • פורום דיני עבודה 21/10/2021 | 23:33 חוזה בעבודה תודה על התשובה אבל עוד דבר קטן אם אתחיל להתעמת איתם הם יכולים לחייב אותי לחתום על חוזה חדש השאלה ...
  • פורום פשיטת רגל 21/10/2021 | 23:17 כמה נשלם בסוף עם אני חייב 500אלף כמה אני אמור לשלם בסוף?
  • פורום דיני משפחה 21/10/2021 | 23:08 זכויות בדירה מלפני נישואין אנונימית זוג נשוי כשנתיים נולדו להם 2 ילדים כרגע הגדול כמעט בן שנתיים והקטן בן שנה לגבר דירה ...
  • פורום תכנון ובנייה 21/10/2021 | 21:33 מרפסת מקורה שלום, אני גרה בקומה 1 בבניין משותף בת"א. לפני מספר שנים קיבלתי היתר להוסיף מרפסת מקורה בגודל של 1...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק