אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות

תמ"א 38 – יתרונות וקשיים!

  • 13/06/2011
  •   מאת: עו"ד אברהם ללום
  • צפיות: 11752
תמ"א 38 – הידעתם שבכדי להוציא תכנית תמ"א 38 לפועל דרושה הסכמתם של שני שליש מהדיירים בבניין.תמ"א 38 תכנית מצוינת עבור דיירים בבניין הזקוק לחיזוק מפני רעידות אדמה. על יתרונות וקשיי תכנית תמ"א 38. שאלות בנוגע לנושא? כנסו ל - פורום תמא 38

במסגרת תמ"א 38, מוצעים במסגרת התמ"א, תמריצים הן לבעלי הדירות והן ליזמים, שנועדו לעודד את ביצועה של התמ"א, הכוללים בין היתר הטבות מס, זכויות בנייה נוספות ומאפשרות שדרוג הבניין, בין היתר באמצעות הוספת מעלית, הוספת קומה, הרחבת יחידות הדיור הקיימות, עיצוב הבניין, הרחבת מרפסות ומציאת פתרונות חנייה כנדרש. 

בנוסף, הדיירים עצמם נתקלים בבעיות רבות הקשורות בדרך כלל בגיבוש עמדה אחידה והסכמה ביניהם במהלך משא ומתן עם הקבלנים(פעמים רבות בעיות שהדיירים עצמם יצרו מניהול ראשוני לא נכון), חוסר ידע מקצועי, חוסר וודאות לגבי משמעות הפרויקט והשלכותיו, בעיות בתאום הציפיות, וכן קושי לבחון את ההצעות המובאות בפניהם מבחינה כלכלית ומשפטית וקבלת החלטה בסוף ההליך. 

במסגרת זו, אנו נדרשים לפעול אל מול מוסדות שונים כגון עיריות, תוך התמודדות עם הליכים בירוקרטים –  מנהליים מורכבים מחד, ועם סוגיות כלכליות ומשפטיות מאידך, בניסיון למצוא פתרון לסיטואציות בעייתיות, כמו גם בניסיון להציע לדיירים פתרונות יצירתיים במטרה להבטיח את הדיירים. 

לעניין זה, ידוע למי שעוסק בתחום ובמיוחד לחברות המעוניינות לקדם פרויקטים מסוג זה כי ישנו קושי בקבלת הליווי הפיננסי בפרויקטים מסוג תמ"א 38, הנובע מכך שלא ניתן לשעבד את הזכויות ברכוש המשותף, (דבר המקשה הן על היזמים והן על הבנקים בהענקת בטוחות מתאימות לפרויקטים מסוג זה). את הסוגיה הזו, ניתן לפתור ע"י יצירת יחידת רישום חדשה בבניין, כגון מחסן, חדר אשפה וכיוצ"ב(להלן: "תת - החלקה החדשה"), אשר לה יוצמדו כל זכויות הבנייה מכוח תמ"א 38. יחידה זו, יהא ניתן לשעבד לבנק על מנת לקבל ליווי בנקאי מקיף כפוף לבדיקה מקדמית מול הבנק הספציפי. 

פתרון זה, מגלם בחובו שאיפה ליצירת איזון בין מעמדם המשפטי של בעלי הדירות ברכוש המשותף, לבין מעמדו וזכויותיו של היזם, כך שמחד, יחידת הרישום החדשה שנוצרה בבניין הינה בבעלותם של בעלי הדירות ומאידך, עם יצירת יחידת הרישום החדשה ומתן היתר בנייה לפרויקט, יוכל היזם לקבל ליווי בנקאי, תוך שעבוד תת-החלקה החדשה כבטוחה לליווי הבנקאי. 

פתרון זה עשוי אף לסייע לרוכשים של יחידות הדיור החדשות שייבנו, אשר יוכלו לרשום לטובתם הערת אזהרה על יחידת הרישום החדשה שנוצרה, ולהסתייע בעובדה זו לצורך קבלת משכנתא לרכישת דירות היזם.

married men who cheat with men find an affair
cheaters caught why do women cheat on their husbands wife who cheated
what makes a husband cheat why some women cheat link
what makes a husband cheat link
read here husbands that cheat open
cheat on husband wife cheated on me dating for married people
all women cheat why wifes cheat why wife cheated
all women cheat why wifes cheat why wife cheated
how to catch a cheat how many men have affairs why do married men cheat
why most women cheat women who cheat women that cheat
married men who have affairs read here dating for married men
how many women cheat redirect wifes cheat
why are women unfaithful cheat on wife read
what makes women cheat go all wife cheat
open cheat wifes why husband cheat on their wife
why do women cheat on their husbands how women cheat click
catch a cheater link go
catch a cheater website go
cheat on my husband click here my husband almost cheated on me
read here what makes a husband cheat will my husband cheat again
שאלות בנוגע לנושא? כנסו ל - פורום תמא 38
אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו'/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק