אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

מה יקנה ממך שליש דירה?

  • דירה בירושה
    אריאל | 03/07/2009 17:51

    שלום רב, אני ושני אחיי קיבלנו דירה בירושה וכעת הדירה רשומה בטאבו על שמנו (שליש על כל אחד). במידה ואני רוצה למכור את השליש שלי ולנצל את הפטור (כמי שנכנס בנעלי המוריש) במכירת החלק שלי בלבד, האם אחיי יוכלו בבוא העת לנצל פטור על השני שליש הנותרים, או שמא כאשר אני ניצלתי שליש בעצם בזבזתי את הפטור כולו ואחיי יוכלו להשתמש רק בפטור האישי שלהם ולא בפטור כמי שנכנסו בנעלי המוריש? בתודה מראש, אריאל

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • מה יקנה ממך שליש דירה?
      שיר | 03/07/2009 18:15

      קניה כזו (אלא אם כן תעשה ע"י האחים) מן הסתם תעשה מתחת לשווי האמיתי של הנכס.במקרה שהאחים או אחד מהם יקנו את חלקך, על החלק שקנו בטוח שיצטרכו לשלם מס שבח או לנצל פטור אישי.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • השאלה היא לגבי 2/3 הנותרים של האחים
        אריאל | 03/07/2009 19:41

        זה לא עונה על שאלתי. בין אם רכישת השליש תתבצע על-ידי האחים ובין אם על-ידי מישהו אחר, ברור גם לי שעל השליש במידה וימכרו את הדירה מתישהו, יצטרכו לשלם מס שבח או לנצל פטור אישי, אך השאלה היא לגבי ה-2/3 שלהם. האם כאשר ימכרו הדירה יוכלו לנצל הפטור של המוריש, או שברגע שנוצל הפטור על שליש מהדירה, ה-2/3 שנותרו איבדו את האופציה לנצל הפטור של המוריש??

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • עשיית שימוש בפטור הירושה
          עו"ד אשר טולדנו | 04/07/2009 21:16

          שלום רב ושבוע טוב אריאל, במידה והיורשים עומדים בתנאי "פטור הירושה" (סעיף 49 ב (5) לחוק מיסוי מקרקעין), אזי כל אחד מן היורשים יוכל לעשות בו שימוש עת הוא יבקש למכור את החלק היחסי שלו בדירה. שימוש בפטור על ידי יורש המוכר את חלקו לא ימנע עשיית שימוש מצד יורש אחר. בברכה, עו"ד אשר טולדנו

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני משפחה 30/06/2022 | 18:55 מי משלם הוצאות בדירה משותפת תודה על התשובה. בהסכם (בית דין רבני) לא מצויין מי משלם על הוצאות הדירה הנלוות. כאמור, בדירה גרה ג...
  • פורום עורכי דין 30/06/2022 | 17:17 פגיעה ברכב שחונה בחניה כפולה תוך נס... שלום רבאשמח להתעייצות מולכםאנו גרים ברחוב פנימי דו סיטרי צר מאוד כאשר רכבים חונים משתי ציד הכביש ...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 30/06/2022 | 16:46 מקרר lg רכשתי מקררlg יקר בסביבות ה15000 לפני כ6 שנים ומאז תקלות הולכות וחוזרות (מתועד בספר תקלות)ועכשיו ב...
  • פורום פלילי 30/06/2022 | 16:33 אחזקת מצית בצורת אקדח האם מותר להסתובב עם מצית בצורת אקדח 
  • פורום דיני בנקאות 30/06/2022 | 16:06 הפקדת מזומן שלום רב,אכן, חוק איסור הלבנת הון מערים קשיים ניכרים בפני מי שמבקש להפקיד מזומן. לא כתבת באיזה סכו...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק