מתוך: פורום דיני עבודה
 
  • הודעות שוטפות
  • שעת הנקה
    לי | 06/01/2008 13:22

    האם המעסיק יכול לקבוע שבמקום לצאת שעה מוקדם יותר מהעבודה עליי לקבל את שעת ההנקה באמצע היום? מלבד זאת, במידה ואני עובדת פחות ממשרה מלאה, האם אקבל "שעת" הנקה יחסית להיקף המשרה? תודה.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • שעת הנקה
      עו"ד רענן קריב | 06/01/2008 14:47

      לפי סעיף 7 ג 3 לחוק עבודת נשים, הזכות להיעדרות לשעת הנקה ניתנת רק לעובדת העובדת במשרה מלאה.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
      • שעת הנקה
        לי | 07/01/2008 10:43

        תודה על תשובתך. תוכל להתייחס גם לשאלה מי קובע באיזו שעה מקבלים את שעת ההנקה, העובדת או המעביד?

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
         
        • המעסיק
          עו"ד רענן קריב | 07/01/2008 12:06

          סדרי העבודה נקבעים על ידי המעסיק. אין התייחסת מפורשת לכך בחוק, אב זה העיקרון.

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
           
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש