מתוך: פורום נדלן ודיני מקרקעין
 
  • הודעות שוטפות
  • העברה ללא תמורה
    מיכל | 17/02/2008 17:56

    אני מעוניינת להעביר לבני ללא תמורה את הדירה בה אני מתגוררת. שווי הדירה בהערכה גסה עומד כיום על 110,000$. שאלתי: כמה מסים (מכל הסוגים-מכירה-רכישה)אצטרך אני ו/או בני לשלם?,

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • העברה ללא תמורה
      עו"ד זהר ארד | 17/02/2008 20:57

      מיכל שלום העברה ללא תמורה ממך אל בנך תהיה פטורה ממס שבח לפי סעיף 62 לחוק מיסוי מקרקעין. מס מכירה בוטל, אך גם לפני ביטולו לא היה חל במקרה של העברה ללא תמורה מאם לבנה. על פי תקנות מס רכישה, יהיה על בנך לשלם מס רכישה בשיעור של שליש ממס הרכישה בעסקה רגילה, אך בהתחשב בשווי הדירה, ובהנחה וזו דירתו היחידה, גם מס רכישה יהיה אפס. בהצלחה לכם זהר ארד, עו"ד

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש