מתוך: פורום נדלן ודיני מקרקעין
 
 • הודעות שוטפות
 • בתים
  חיים | 23/07/2019 10:59

  שלום.

  קניתי בית שהיה ריק, קרי פנוי מדיירים כשלוש שנים אחרונות ולפני הושכר במשך כשלוש שנים. במהלך התקופה שבעל הבית לא התגורר בדירה השכן הציב תשתיות בחצר של הבית (מונה גז, צינורות גז, צינור מים מתחת לבית, מזגן, צינור ניקוז מגגונים בחצרו ופתח חלון ממחסן לתוך החצר שלי). השכן מסרב לפנות.

  אין לי יכולת כלכלית לעמוד בהוצאות שכר טרחה לעו"ד והבנתי שבתביעות קטנות לא ניתן לקבל צו עשה. חשבתי שאם אתבע בתביעות קטנות לאחר מכתב רשום בו מבקש שיפנה את התשתיות ובתביעה אתבע שהוא יממן את הפינוי שסירב לבצע, אוכל אולי לקבל פסק דין שיחייב אותו לממן עלויות פינוי. האם אני צודק בכך?

  השטחים ככל הנראה שונים מבחינה משפטית. החצרות האחוריות מוצמדות לבתים אך הרישום מוסדר בימים אלו באופן רשמי היות והיה חסר רישום עד היום, השטח שמתחת לבית שעליו אין עוררין, והשטח מקדימה שהוא ככל הנראה פורמלית נחשב למשותף אך השכנים נוהגים מנהג בעלים מיום הקמת המבנים לפני כארבעים שנה ולשכן יש את חלקו אותו גידר ריצף והציב ריהוט גן.

  אם לא בא בחשבון תביעה ממונית בתביעות קטנות המחייבת אותו לממן פינוי, מה האלטרנטיבה שלי ואיפה אוכל להגיע ללא יצוג עו"ד בלי שאעמוד מול עו"ד של הנתבע? מה לגבי המפקח על הבתים המשותפים או בית משפט לעניינים מקומיים? האם יכול להסתפק בייעוץ משפטי ובהתייצבות ללא יצוג בבית המשפט? מה אם אנסה בתביעות קטנות וימצא השופט לדחות התביעה מסיבות פרוצדורליות ולהפנות למסגרת משפטית אחרת, האם אסב לעצמי נזק? למיטב ידיעתי איני זכאי ליצוג משפטי מהסיוע משפטי.

  שאלה אחרונה, האם יועיל תלונה במשטרה והאם התלונה היא רגילה או במחש היות והשכן שוטר?

  תודה מראש.

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • הסגת גבול
   לילך עתני, עו"ד ונוטריון | 24/07/2019 10:06

   שלום חיים,

   דרך המלך היא הגשת תביעה לסילוק יד.

   אם מדובר בבית משותף ניתן לתבוע סילוק יד גם אצל המפקח.

   השכן יהיה זכאי להיות מיוצג ע"י עו"ד.

   בברכה,

   לילך עתני, עו"ד
   מנהלת פורום נדלן ודיני מקרקעין

   בית אמריקה, שדרות שאול המלך 35, תל אביב
   טל': 03-6091011; מייל: lothnay@gmail.com


   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש