מתוך: פורום דיני חוזים
 
 • הודעות שוטפות
 • ביטול זיכרון דברים
  דיאנה | 07/06/2019 20:09

  שלום,אשמח לעזרתכם והמלצתכם.

  הדירה שלי משווקת ע"י מתווך,לפני שבועיים הגיע אלי המתווך ואמר לי שהיו קונים בדירה והם מעוניינים בדירה ואף החתים אותם על זיכרון דברים ולקח מהם סכום של 10,000 שח כמקדמה.

  אחרי שהמתווך החתים את הקונים הגיע אלי על מנת להחתים אותי ואכן חתמתי לצד חתימתם של הקונים והעביר לי את המקדמה. כאשר כל אחד מאיתנו לקח עו"ד שייצג אותו בחוזה הדירה,נתקלתי בבעיה שנאמר לי שהדירה לא על השם שלי,ביררתי את העניין ואכן היתה בעיה ברישום הטאבו,לא ידעתי שקיימת בעיה אבל כמובן שהעניין ניפתר אחרי שבוע ואכן היה אפשרי לבצע חוזה מכירה,הקונים התחרטו לבנתים ואף ביקשו לקבל את כספם חזרה מה ששילמו כמקדמה וטענו שאינם מעוניינים בדירה,פעם ראשונה אמרו כי לא אישרו להם משכנתא ולאחר מכן השתמשו בתירוצים אחרים. כרגע המקדמה נשארה אצלי והם ביקשו ממני ופנו למתווך שהכסף יוחזר להם. השאלה שלי היא האם אני מחויבת להחזיר להם את המקדמה חזרה ולבטל את הזיכרון דברים כלא היה מבלי לגבות מהם את הפיצוי שמופיע בזיכרון הדברים,בנוסף למקדמה כתוב שמי שמבטל את הזיכרון דברים צפוי לשלם 10% ממחיר הדירה. הקונים טוענים שזה לא חוקי מבחינת העו"ד להחתים אותם על זיכרון דברים שלא בנוכחותי,המתווך פנה אלי ואמר לי אמנם החתים אותם על זיכרון הדברים ולקח מהם את המקדמה אך הוא לא סגור על זה שהמהלך היה חוקי,אני לא רוצה לסבך אותו ובטח לא רוצה להגיע לתביעה שבסוף אצא לא צודקת. אשמח לקבל את הייעוץ הנכון עבור המקרה. כרגע המקדמה אצלי ולא בטוחה מה נכון לעשות עם הקונים. תודה רבה, דנה.   

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • הקונים חתמו על זיכרון דברים והתחרטו, אפשר לתבוע?
   ליאור חאיק, עו"ד | 09/06/2019 18:20

   היי דנה,

   על פניו ומבלי לקבוע מסמרות מאחר וזיכרון הדברים אינו מולי, ישנה עילה לאכיפת ההסכם מצידך או לחילופין תביעה לפיצוי מוסכם מאחר והיה מדובר בעניין טכני.

   זיכרון דברים הוא הסכם משפטי מחייב לכל דבר.


   ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך.

   בברכה,

   ליאור חאיק, עו"ד
   מנהל פורום צרכנות ופורום דיני חוזים

   לוי אשכול 31, רחובות
   טל': 052-5475475; מייל: haiklior@hotmail.com

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש