מתוך: פורום דיני עבודה
 
 • הודעות שוטפות
 • פנסיה
  שרון | 05/05/2019 10:30

  עבדתי 24 שנה בעיריה כאשר קיבלתי פרמיה 20 אחוז מידי חודש ולעיתים מצטיינת 24 אחוז, היה מכרז לתפקיד אחר במינהל וזכיתי, אלא שמנכל העיריה החליט שאהיה כפופה ללשכתו ישירות, בלשכתו לא נמדדת פרמיה,אני לא הסכמתי לוותר על הפרמיה והגיעו איתי להסדר שזה ייקרא פיצוי פרמיה ויהיה קבוע 20 אחוז, עכשיו פרשתי לגימלאות והחשב בעיריה אומר שאקבל בפנסיה פרמיה לא כפי שמקבלי הפרמיה מקבלים, מאחר וזה נקרא פיצוי פרמיה אז יחושב 20 אחוז מהשכר הבסיסי ומזה 70 אחוז, שאלתי: ראשית עבדתי 24 שנה בפרמיה ו 11 שנה בפיצוי פרמיה למה לא מחושב לפי חלק יחסי, שנית אבקש לדעת למה הפיצוי פרמיה מחושב מהשכר הבסיסי, בדרך כלל הוא פונקציה של שעות עבודה ואחוז הפרמיה, יש הבדל משמעותי בחישוב זה, אני מפסידה כ 600 שחץ

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • פנסיה
   עו"ד עדי אורן-פריאנטי | 06/05/2019 10:03

   לצערי לא אוכל להשיב לך בפורום זה על שאלתך. באופן כללי יש  לבון מס' שאלות לגבי הכללת רכיב זה לפנסיה - האם הרכיב הפרמיה מחושבת לפנסיה לפחות לתקופה בה באמת היית זכאית לפרמיה. מה הוגדר לענין הפיצויי -  אולי יש להכליל את הרכיב כרכיב פנסיוני בכל מקרה או שמא עליך להיות זכאית לפרמיה ולא לפיצויי.

   יש לבחון זאת - ולכן אני מציעה לך לפנות לקבלת ייעוץ אישי ולבדוק האם מרכיב זה אכן הופרש לפנסיה/את ההסכמים עליהם את חתומה/נהלים וכו'.. 

   בברכה, 

   עדי אורן פריאנטי, עו"ד
   מנהלת פורום דיני עבודה

   שדרות ירושלים 18, אשדוד.
   טל': 08-8671200; מייל: lawadio@gmail.com

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש