מתוך: פורום פלילי
 
  • הודעות שוטפות
  • איום ברצח
    דן | 01/05/2019 11:14

    אם מישהו אומר לי שהוא ירצח אותי פומבי, אם לא אדאג לתשלום עסקה כלשהי. זה נחשב לפלילי?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • האם מותר להשתמש באיומים כדי לקבל כסף שמגיע כדין?
      עו"ד אמיר מורשתי | 02/05/2019 16:21

      דן יקר,

      סעיף 192 לחוק העונשין המגדיר את עבירת האיומים קובע:" המאיים על אדם בכל דרך שהיא בפגיעה שלא כדין בגופו, בחירותו, בנכסיו, בשמו הטוב או בפרנסתו, שלו או של אדם אחר, בכוונה להפחיד את האדם או להקניטו, דינו - מאסר שלוש שנים."- כלומר, גם בהנחה ואתה אכן חייב לשלם כסף לאחר בעקבות עסקה, הרי זכותו לתבוע אותך ואולי אפילו להתלונן במשטרה עליך, ככל ועולה חשש למרמה מצדך- אבל אין הוא זכאי לעשות דין לעצמו, לרבות לאיים עליך. מקווה שהייתי לך לעזר


      בברכה,

      אמיר מורשתי, עו"ד
      מנהל פורום פלילי

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
      • לדעתי זה יותר חמור
        חיים | 03/05/2019 08:43

        זו סחיטה באיומים לפי סעיף 428.


        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
         
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש