אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

דירה לפני הנישואין

  • קניית דירה לפני חתונה
    שירן | 05/07/2009 18:50

    לעורכי הדין שלום, אני עומדת בפני נישואין לבן זוגי בעוד חודשיים. קנינו דירה מכספו בלבד. האם במצב של גירושין, במידה והרישום בטאבו יהיה על שם שנינו, אזכה למחצית הדירה? (למרות שמדובר בנכס חיצוני, שנקנה חודשיים לפני הנישואין). אוסיף לנתונים שאנו גרים יחדיו שנתיים לפני הנישואין. תודה מראש, שירן

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • דירה לפני הנישואין
      |עו"ד גיא פרבמן | 05/07/2009 21:29

      השאלה האם ייחתם ביניכם הסכם ממון ? במידה שלא במהלך תקופת הנישואין הנכסים נהפכים למשותפים וזאת במידה שלא התקבלו בירושה או במתנה. נושא הרישום בטאבו הינו פחות מהותי. המלצתי בכול מקרה להסדיר את הנושא טרם הנישואין

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • דירה לפני הנישואין - המשך
        שירן | 06/07/2009 15:02

        גיא שלום ותודה על תשובתך. בהמשך לשאלתך - לא ייחתם ביננו הסכם ממון. ומדוע אתה ממליץ להסדיר את הנושא טרם הנישואין? שאלתי היא האם יש לכך משמעות שהדירה, שתירכש מכספו של בן זוגי בלבד, תירשם על שם שנינו, אך בטרם החתונה. האם הרישום המשותף, מבחינה קניינית, לא יזכה אותי במחצית הדירה במצב של גירושין? שוב תודה רבה, שירן

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום ביטוח לאומי 04/03/2024 | 19:11 יצחק הייתי בנכות זמנית 100 אחוז  ותבעתי את  אובדן כושר עבודה של הפנסיה..עכשיו קיבלתי צמיתה 3...
  • פורום בתי משפט 04/03/2024 | 17:01 חתימה על תצהיר האם עו״ד יכול לחתום על תצהיר בכתב יד בלי חותמת רשמית? כי הוא עו״ד אבל לא עוסק במקצוע
  • פורום תאונות דרכים 04/03/2024 | 15:44 תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה שלום לעו"ד רונית. אשמח להסבר קצר. מילאתי את טופס תביעה לנפגע עבודה . יש שם סעיף 6. שכתוב שם ...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 04/03/2024 | 15:21 האם במכירת דירה מושכרת כששולם מס הכ... שלום נחום,העובדה שדירה הושכרה ושולם מס הכנסה בגין הכנסות השכירות איננה משנה לעניין עצם החיוב במס ...
  • פורום דיני נזיקין 04/03/2024 | 13:40 אי עמידה בקולנוע קורא" של עיריית רמ... בס"ד. בחודש אוקטובר 2021, הכריזה עיריית רמלה, באמצעות "קול קורא", על תחרות לכתיבת המנון לעיר. הוב...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק