אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

הפטור ממס שבח הוא לפי סעיף 62(ב) לחוק.

  • העברה ללא תמורה לבן זוג (שמתגורר באותה הדירה)
    שחר | 01/07/2009 19:09

    אני משפטן בהשכלתי (לקראת סיום סטאג'), נשוי. מעונין להעביר חצי מהחלק שלי בדירה לאשתי (שמתגוררת איתי, כמובן, באותה הדירה). ידוע לי שלא יחול מס שבח (עסקה בין קרובים) גם לפי תקנות מס רכישה יש פטור ממס רכישה. השאלה שלי פשוטה מאד: במילוי המש"ח (הורוד) איזה פטור עלי לבקש? עלי לרשום בשומה העצמית של מס הרכישה 0? תודה מראש, פורום נהדר שחר

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • הפטור ממס שבח הוא לפי סעיף 62(ב) לחוק.
      עו"ד סיגל אלפסי | 01/07/2009 19:23

      בהצהרת הרוכש יש לציין בסעיף הרלבנטי את הקירבה. ולרשום 0 בטבלה שמשמאל.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום ביטוח לאומי 04/03/2024 | 19:11 יצחק הייתי בנכות זמנית 100 אחוז  ותבעתי את  אובדן כושר עבודה של הפנסיה..עכשיו קיבלתי צמיתה 3...
  • פורום בתי משפט 04/03/2024 | 17:01 חתימה על תצהיר האם עו״ד יכול לחתום על תצהיר בכתב יד בלי חותמת רשמית? כי הוא עו״ד אבל לא עוסק במקצוע
  • פורום תאונות דרכים 04/03/2024 | 15:44 תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה שלום לעו"ד רונית. אשמח להסבר קצר. מילאתי את טופס תביעה לנפגע עבודה . יש שם סעיף 6. שכתוב שם ...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 04/03/2024 | 15:21 האם במכירת דירה מושכרת כששולם מס הכ... שלום נחום,העובדה שדירה הושכרה ושולם מס הכנסה בגין הכנסות השכירות איננה משנה לעניין עצם החיוב במס ...
  • פורום דיני נזיקין 04/03/2024 | 13:40 אי עמידה בקולנוע קורא" של עיריית רמ... בס"ד. בחודש אוקטובר 2021, הכריזה עיריית רמלה, באמצעות "קול קורא", על תחרות לכתיבת המנון לעיר. הוב...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק