אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

פיצוי ללא הוכחת נזק

  • עונש לאי מתן קבלה
    רחל | 05/01/2010 14:46

    קראתי פעם שביהמ"ש יכול לפסוק 10,000 ש"ח נגד מי שמכר ולא נתן קבלה לצרכן.  באיזה חוק זה מצויין? האם יש סנקציה נוספת נגד מי שמכר מוצר ולא סיפק קבלה באופן ששלל את זכות הקונה לאחריות על המוצר המגיעה לו?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • פיצוי ללא הוכחת נזק
      עו"ד אפי אהרונוב | 05/01/2010 18:19

      ערב טוב רחל, אחת העילות בגינן ניתן לפסוק פיצוי ללא הוכחת נזק בסך של עד 10,000 ש"ח היא סירוב המוכר לספק לקונה תעודת אחריות, למרות דרישת הקונה (ראי סעיף 4ג לחוק הגנת הצרכן). בנסיבות בהן הקונה לא דרש מתן תעודת אחריות, אני מסופק אם תביעה לפיצוי שכזה תהיה אפקטיבית. הימנעות מהנפקת קבלה היא עניין לרשויות המע"מ. במקרה זה עליך לקחת בחשבון שעל מי שינסה להיבנות מכך יוטל הנטל להוכיח שהדבר לא נעשה בהסכמתו (למשל, לצורך הפחתת מחיר הקנייה). שיהיה בהצלחה.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק