אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

ביטול חוזה

  • שחרור מחוזה וגובה דמי הביטול
    שלומי | 06/07/2009 09:58

    בצעתי קנייה של רהיט בחנות רהיטים.הספק הבטיח לי רהיט בגימור שונה, אך לא עומד בהבטחתו.בחוזה שחתמנו לא נרשם פרט זה. בנוסף,בחוזה קיימת תניית ביטול שעיקרה גובה ביטול של 20%. שאלתי היא מה הן הדרכים שאני יכול להשתחרר מהחוזה ? האם אני יכול לטעון להטעיה, ואם כן איך אפשר להוכיח זאת?(האם הקלטה קבילה ?). האם תניית ביטול בגובה 20% היא חוקית? האם ניתן לקבול על שימוש בתנייה מקפחת בחוזה אחיד ?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • ביטול חוזה
      עו"ד יקי רנד | 07/07/2009 09:08

      העובדה כי לא ניתן ביטוי לנושא הגימור (שזו אני מבין אי ההתאמה המדוברת), במסגרת חוזה התקשרות, הנה בעייתית עבורך, אולם איננה סוף הסיפור מבחינתך. ניתן להוכיח זאת באמצעות הקלטת המוכר (אשר הנה קבילה), באמצעות עדים לסגירת העסקה, ועל סמך גרסתך. תנית הביטול אכן חריפה, וסבירותה תיקבע במידה רבה, בהתחשב בהשקעה מצד המוכר, עד למועד הביטול. עם זאת, במידה וקיימת אי התאמה יסודית בנכס הנרכש ו/או המוכר גורם להטעיה ביחס לסוג או טיב הנכס, אינני סבור כי יש מקום לחייבך כספית ולו בשקל אחד, בין היתר לאור סעיף 32 לחוק הגנת הצרכן המסדיר ביטול עסקה, במקרה של הטעיה.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני מיסים 02/03/2021 | 11:55 מידע על מס שבח אני גר בבית דו משפחתי 2 הדירות בנויות על הקרקע.מאחר שלי יש 100 מטר קרקע יותר משכני .אני רוצים לבנ...
  • פורום דיני נזיקין 02/03/2021 | 10:43 האם אהיה זכאי לנכות זמנית? שלום רב,לאחר תום דמי הפגיעה, במידה ונותרת נכות ו/או מגבלה, יש צורך להגיש תביעה לקביעת דרגת נכות.ב...
  • פורום בתי משפט 02/03/2021 | 10:19 כרטיס חכם שלום רב,אני מגיש ערעור בבית המשפט העליון, ללא עו"ד. אני נכה וקיימים קשיים להגיע לירושלאים כל פעם ...
  • פורום דיני תעבורה 02/03/2021 | 09:48 פסילת רישיון שלום, נפסל לי הרישיון לחודשיים והפסילה נגמרה אבל אין לי את הרישיון פיזית משוך שמשרד הרישוי סגור, ...
  • פורום דיני עבודה 02/03/2021 | 08:54 יציאה לחופשה כשיתרת החופשה שלילית שלום רב,אני עובד מגזר ציבורי ובזמן הקורונה היה הסכם שנקבל שכר ע"ח ימי החופשה שלנו כשלמי שאין מספי...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק