אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

המשך חוזה שכירות לאחר פטירת השוכר

  • המשך שכירות לאחר פטירת השוכר
    דניאל | 24/04/2008 13:48

    שלום רב ! הייתי רוצה לדעת, בבקשה, מה עושים במקרה של פטירת השוכר, שהלך לעולמו חודשיים לאחר תחילת החוזה. הוא שילם מראש לשנה של מגורים, במזומן. בחוזה לא מופיע שום סעיף הקשור לפטירת השוכר (מופיע רק סעיף שאומר, שבמקרה והשוכר ירצה לעזוב לפני סיום החוזה, עליו לחפש דייר חילופי). מה אומר החוק במקרה הנ"ל? האם משפחת הנפטר יכולה לדרוש מהמשכיר את יתרת הכסף, ששולם בגין שכר הדירה לשנה מראש? תודה.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • המשך חוזה שכירות לאחר פטירת השוכר
      ד"ר ויסמן יובל, עו"ד | 24/04/2008 20:49

      שלום דניאל. פטירת השוכר אינה גורמת לפקיעת החוזה. יורשי השוכר רשאים לעשות שימוש במושכר. יחד עם זה אני הייתי מציע לך לנהוג בהגינות ולהציע ליורשים כי תחזיר להם את דמי השכירות לאחר שתמצא שוכר חדש בניכוי הוצאותך (למשל חודש שהדירה תעמוד ריקה, דמי תיווך, עלות פרסום מודעה בעיתון וכו'). בהצלחה, ד"ר יובל ויסמן, עו"ד מנהל פורום דיני חוזים

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • תודה על המענה, אבל כנראה לא הובנתי נכון
        דניאל | 25/04/2008 16:28

        מדובר בקרובת משפחתי, שהיתה גרה לבד בשכירות, ונפטרה חודשיים לאחר תחילת החוזה. שאלתי היא, האם יורשיה יכולים לקבל בחזרה את תשלום שכר הדירה, אשר שולם מראש לכל השנה ובזאת לסיים את החוזה? (בחוזה אין שום סעיף המתייחס למקרה והשוכר ילך לעולמו). במידה והמשכיר לא יסכים להחזיר לנו את הכסף, אלא ידרוש שאנו נחפש דייר חליפי, האם יש טעם לתבוע אותו? תודה מראש. *הערת מערכת: קריאה נוספת אודות חוזה שכירות דירה

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • פטירת שוכרת
          ד"ר ויסמן יובל, עו"ד | 25/04/2008 17:56

          דניאל שלום ! אם בחוזה אין סעיף המדבר על הפסקת החוזה עם פטירת השוכרת אין עילה להפסקת החוזה. עיזבון השוכרת חייב לכבד את חוזה השכירות. הדרך היחידה להקטין את הנזק היא למצוא שוכר חליפי שיכנס בנעלי הנפטרת. אין לכם כל עילת תביעה כנגד המשכיר. בכבוד רב ובברכה, ד"ר יובל ויסמן, עו"ד מנהל פורום דיני חוזים

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני תעבורה 12/06/2021 | 23:03 תודה. האם האם זו עילה לבקשה לביטול הדו״ח?
  • פורום הוצאה לפועל 12/06/2021 | 22:52 כן - הם יכולים על פי סעיף 7א(ב) לחוק מגן דוד אדום, תש"י-1950 מגן דוד אדום רשאי לפעול על פי פקודת המיסים (גביה) ל...
  • פורום ביטוח לאומי 12/06/2021 | 21:25 שאלה נוספת לגבי הבטחת הכנסה אם פוטרתי לפני פחות משנה, ועכשיו שואלים אותי בטופס תביעה להבטחת הכנסה אם עבדתי בשנה האחרונה, האם ...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 12/06/2021 | 18:43 עיקול חניה בטאבו עם הערת אזהרה לאפו... %3cbr/%3eשלום רב. בעיריית רחובות אישרו בוועדה לתכנון ובנייה תכנית להרחבת רחוב גדול בעיר לצורך ...
  • פורום פשיטת רגל 12/06/2021 | 18:00 חייב שנפטר בהליך פש"ר מעיון באתר מתברר שחייב נפטר.כיצד ימשך ההליך.הדיון בתוכנית פרעון מיועד לאמצע החודש הבא.החייב נכנס...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק