ליעוץ אישי עם עו'ד

 
 

הודעות אחרונות

  • פורום ביטוח לאומי 21:17   09/12/2018 אנא ראי תשובה לשאלתך המקבילה. בברכה, אפרים דה-האס, עו"ד מנהל פורום ביטוח לאומי בני חשמונאי 7, עטרת טל': 054-458194...
  • פורום דיני עבודה 20:49   09/12/2018 פרסום איך מערערים על החלטה בעניין אסור פרסום במשפט בפלילי בבית דין לעבודה? ואיך מערערים אחכ על ההחלטה ב...
  • פורום תאונות דרכים 20:15   09/12/2018 תאונת שרשרת-אחריות נזיקית היי,נסעתי ברכב ומישהי נכנסה בי מאחורה. ככל הנראה מישהו גם נכנס בה מאחורה. החלפתי איתה פרטים וראית...
  • פורום עורכי דין 19:12   09/12/2018 הצמדה למדד תשומות בנייה עבור תקופת ... הצמדה למדד תשומות בנייה עבור תקופת של פיגור במסירת דירה שנובעת מהקבלןתודה
  • פורום פלילי 19:01   09/12/2018 כתב אישום כתב אישום בגין הטרדה מינית במקום עבודה יוגש לבית דין לעבודה בלבד או יתכן שגם לבית משפט שלום? ...

פטור ממס שבח 49ב(2)

  • הודעות שוטפות
  • פטור ממס שבח
    אורית | 02/08/2010 17:24

    המקרה: ב- 02/2009 מכרו זוג דירה א' שהייתה דירתם היחידה והשתמשו בפטור ע"פ סעיף 49 ב(1). ב- 03/2009 רכשו הזוג דירה ב'. ב- 07/2010 רכשו הזוג דירה ג' (המהווה תחליף לדירה ב' אותם הם מתכוונים למכור). האם בחודש 09/2010 (בחלוף 18 חודשים ממכירת דירה א') יוכל הזוג למכור את דירתו ב' בפטור ממס שבח ע"פ סעיף 49ב(2). שכן בנקודת זמן זו הוא כבר בעל דירה נוספת, דירה ג', אך למיטב הבנתי הוא עדיין נחשב כבעל דירה יחידה ע"פ החזקה הקבועה בסעיף 49ג, האם נכון הוא הדבר, והמוכר יהא זכאי בנקודת זמן זו לפטור נוסף ע"פ 49ב(2)?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • פטור ממס שבח 49ב(2)
      יצחק קורלנסקי | 02/09/2010 21:58

      את יכולה לבקש פטור לפי סעיף 49ב(2), גם לפני שיעברו 18 חודשים מהמכירה הקודמת, כיוון שזו דירה יחידה, ולא מכרת ב18 החודשים הקודמים דירה בפטור לפי סעיף זה{49ב(2)}, וזאת מכיוון שסעיף 49ב(2) אומר כך: הדירה הנמכרת היא דירתו היחידה של המוכר בישראל ובאזור כהגדרתו בסעיף 16א, והמוכר לא מכר, במשך שמונה עשר החודשים שקדמו למכירה האמורה, דירת מגורים אחרת כאמור, בפטור ממס לפי פסקה זו, ובארבע השנים שקדמו למכירה לא היתה לו בעת ובעונה אחת יותר מדירת מגורים אחת כאמור. החוק מדגיש בפטור ממס לפי סעיף זה, והיות ואת עונה גם על כך שזו דירה יחידה לפי מה שמופיע ב49ג, וגם לא מכרת בפטור לפי סעיף זה. בהצלחה

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
select

לייעוץ משפטי חייג: 077-9973868
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק