אתר הפורומים המשפטיים

יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

ליעוץ אישי עם עו"ד

 
 
 

הודעות אחרונות

  • פורום דיני משפחה 10:52   14/12/2018 אגרת בימ"ש לעינייני משפחה בתביעה על... שלום ותודה על התשובה מראשהאם זה נכון שאגרת בימ"ש לעינייני משפחה בתביעה על סכום קצוב הינה בשיעור ש...
  • פורום בתי משפט 10:42   14/12/2018 האם מחזירים אגרה בסגירת תיק מחוסר מ...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 10:39   14/12/2018 חוזה קנית דירה אם אין שם תיקון בכל החוזה, חייבים לחתום על כל דף ואם לא האם יש לא תוקף חוקי
  • פורום הוצאה לפועל 09:56   14/12/2018 פיזור תיק איחוד שלום ותודה על התשובה מראש:1.מה ההשלכות העיקריות של פיזור תיק איחוד?חייב החב למשפחתי מאות אלפי שקל...
  • פורום ביטוח לאומי 09:35   14/12/2018 נכות אני לפני שאושרתי לנכות הייתי מתקיימת הבטחת הכנסה זוג +2 ילדים אמורה לקבל רטרואקטיבי האם יקזזו לי ...

דירה מזכה

  • הודעות שוטפות
  • פטור ממס שבח
    עדי | 03/06/2010 15:44

    שלום, הופניתי ע"י פורום מקרקעין. רכשתי דירה (על הנייר) מקבלן לפני שנתיים, לפני חודש בנייתה נסתיימה. ברצוני למכור את הדירה בפטור לפי סעיף 49ב(2) (לא אוכל לנצל פטור לפי 49ב(1)). השאלה היא האם אני צריך לגור בדירה זו תקופה מסוימת טרם מכירתה, ע"מ שהדירה תוגדר כדירה מזכה. ראיתי בסעיף הגדרה שאומרת שדירה צריכה לשמש למגורים תקופה של 4/5 מתוך התקופה לפיה מחושב מס שבח. האם התקופה האמורה מחושבת מיום הרכישה? ישנו סייג באותה ההגדרה שברגע שלא נעשה בדירה שימוש כלשהו, אז תקופה זו תחשב כתקופת מגורים. האם במקרה זה התקופה לפני בניית הדירה נחשבת תקופת מגורים ובעצם עונה על הגדרה של דירה מזכה?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • דירה מזכה
      יצחק פוגל עו"ד (ורו"ח) | 05/06/2010 22:37

      התשובה בגוף השאלה, די שנדירה חוברה לחשמל וניתן תופס 4. דירה ריקה כדירת מגורים. בברכה עו"ד, (רו"ח) יצחק פוגל מנהל פורום דיני מיסים

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי

לייעוץ משפטי חייג: 077-9973868
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק