אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

מכירה בפטור

  • הסבר על סעיף 49 ב פסקה 2
    אלון לוי | 03/02/2009 15:52

    שוב שלום האם אני יכול לקבל הסבר קצר לגבי הסעיף הנ"ל במס שבח והאם אני מתאים לקבל פטור ממס שבח בהתאם להודעות הקודמות שרשמתי. מבדיקה שעשיתי הדירה הראשונה שלי שנמכרה זוכתה ממס בגין "מכירה אחת לארבע שנים" . תודה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • מכירה בפטור
      יצחק פוגל עו"ד (ורו"ח) | 04/02/2009 10:54

      לאלון לפי הנתונים המעודכנים שהוספת הפטור נוצל על ידך, לפני קצת מעל שנה וחצי. לא ציינת האם יש לך דירה נוספת, היות היה והיית יותר מבעלים של דירה אחת במקביל, עליך להמתין 4 שנים מהמכירה האחרונה, אם לא הייתה לך דירה נוספת ב-4 שנים האחרונות, אתה יכול לנצל פטור לדירה יחידה אחת לשנה וחצי ובתנאי זה אתה עומד. לחילופין, באם הייתה לך דירה נוספת, ניתן אולי לתקן את הדיווח הקודם (מומלץ להיעזר במומחה כי הסיכויים לא גבוהים) למכירה חייבת, כי לטענתך לא היה רווח, ואז לבקש הפטור. בכל מקרה סיום התיקון חייב להיות לפני המכירה, אחרת תחוייב במס. בברכה עו"ד, (רו"ח) יצחק פוגל מנהל פורום דיני מיסים

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 24/01/2022 | 19:12 רכישת דירה משותפים מסוכסכים שלום יגל,אכן, הדרישה שמעלה המוכר איננה מקובלת ואיננה סבירה.אם כוונתך היא לרכוש את הדירה כולה ולא ...
  • פורום הוצאה לפועל 24/01/2022 | 18:35 הרמת מסך שלום רב, ניתן פס"ד כנגד חברה פרטית בע"מ והמנהל שלה ובעל מניות, בגין פגיעה בעבודה, אני התובע.יחד ע...
  • פורום בתי משפט 24/01/2022 | 18:35 הרמת מסך שלום רב, ניתן פס"ד כנגד חברה פרטית בע"מ והמנהל שלה ובעל מניות, בגין פגיעה בעבודה, אני התובע. יחד...
  • פורום זכויות יוצרים 24/01/2022 | 18:32 יצירה בעילום שם שלום רב,עקרונית הדבר אפשרי - וכדאי להסתייע בעו"ד הבקיא בתחום, על מנת שיידע אותך בדבר הצעדים שיש ל...
  • פורום דיני משפחה 24/01/2022 | 18:21 חלוקת תמונות ילדים בין בני זוג גרוש... שלום שמרית,אם עניין חלוקת התמונות מופיע במפורש בהסכם, אז יש לפעול לפי הקבוע בהסכם. אין זה קשור&nb...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק