אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

חובת הגשת דו"ח על שכיר

  • חובת דוח שנתי למס הכנסה עבור שכיר
    טל | 28/06/2023 14:52

    היי שלום רב ,
    הינני שכיר העובד בעבודה אחת ואין ברשותי שום הכנסות נוספות למעט משכורת חודשית .
    נמסר לי מעבודתי שעקב סכום הכנסתי השנתית הגבוה יתכן ויש צורך בהגשת דו"ח שנתי .
    הייתי מעוניין בבקשה לדעת את הרף ההכנסה המקסימלי השנתי לפטור כיוון שבפקודות ובאתר מס הכנסה מצויינים שני ערכים שאינני מבין את ההבדל ביניהם :
    מצד אחד יש את הסעיף המוכר הנ"ל תחת "1. יחיד החייב להגיש דין וחשבון:(1)
    " (סעיף 1ג):
    יחיד אשר הוא או בן זוגו חייבים במס נוסף בהתאם להוראות סעיף 121ב לפקודה (מס על הכנסות גבוהות, כאשר הכנסה החייבת עולה על 663,240 ש"ח בשנת 2022).
    ומצד שני יש את "2. הוראות מיוחדות בדבר פטור מהגשת דין וחשבון על הכנסה" :
    1. משכורת (לרבות קצבאות ממעביד או מקופת גמל, קצבה שהוונה ומענק פרישה החייבים במס), וכן הכנסה של עובד ממימוש מניה שהוקצתה לו בהקצאת מניות באמצעות נאמן (כאמור על-פי סעיף 102 לפקודה), בתנאי שנוכה מהם מס כחוק, ובסכום שאינו עולה על 700,000 ₪ בשנת 2022.
    כלומר לפי סעיף ראשון התקרה היא 663 אלף ולפי הסעיף השני יש הוראה מיוחדת שמרחיבה סעיף זה ל 700 אלף .
    מכיוון שהכנסתי השנתית הינה בדיוק בין 663 ל 700 אינני מבין אם אני נופל בקטגורית הפטור או עלי בכל זאת להגיש דו"ח .
    אשמח להבהרות , תודה רבה
    מצורף לינק לאתר מס הכנסה ממנו נלקח המידע:
    http://taxes2022.mag.calltext.co.il/magazine/143/pages/10#5

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • חובת הגשת דו"ח על שכיר
      עו"ד משה (מוש) גבע | 20/07/2023 13:01

      700,000 ש"ח


      בברכה,

      משה גבע, עו"ד
      משרד עורכי דין בתחום המיסים
      שותף מיסים ומשפט - AUREN ישראל
      רח' הארבעה 28 ת"א
      טל': 077-2346678; מייל: moshe@gevalaw.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום עורכי דין 05/03/2024 | 09:39 זוג נשוי מגורים בנפרד שלום וברכה .זוג נשוי + 3 , קרוב ל 10 שנים , אחריי דין ודברים , אשתי לא מוכנה לעבור מליד ההורים של...
  • פורום ביטוח לאומי 05/03/2024 | 09:19 אי כושר עבודה שלום לך,כן, לשון הסעיף מצריך שתהיה גם התייחסות לעניין אי כושר עבודה. כדי לחפש/להפנות לתקדימים יש ...
  • פורום לשון הרע 04/03/2024 | 21:45 פרסום פסק דין בפומבי שלום, הגשתי תביעה בבית משפט לתביעות קטנות וזכיתי. החברה חוייבה לשלם לי, אך כמו שהיא התנהלה עד עכש...
  • פורום דיני תעבורה 04/03/2024 | 21:21 למה שיבטלו לך את הדו"ח? הי,קיבלת דו"ח על מעבר ברמזור אדום! (למה אתה רושם צהוב?), למה אתה חושב שיש לבטלו?תנהג באחריות!המשפ...
  • פורום בתי משפט 04/03/2024 | 17:01 חתימה על תצהיר האם עו״ד יכול לחתום על תצהיר בכתב יד בלי חותמת רשמית? כי הוא עו״ד אבל לא עוסק במקצוע
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק