אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

מתי לטעון טענת התיישנות בכתב טענות ראשון או מהותי?

  • שאלה לגבי הזדמנות ראשונה של טענת התיישנות
    צילה | 21/03/2023 06:59

    1. האם בקשת הנתבע להאריך את מועד הגשת כתב ההגנה יכול להחשב כהזדמנות הראשונה שהיה צריך להעלות טענת ההתיישנות? 


    2. ככל ונותנים פסק דין בהיעדר הגנה, והנתבע לאחר פסק הדין הזה הופך את פסק הדין מבטל אותו  ומגיש הגנה, האם הנתבע יוכל במקרה כזה להעלות בהגנתו טענת התיישנות ?  או שהפסיד את ההזדמנות הראשונה להעלות טענת התיישנות  בגלל פסק הדין בהיעדר הגנה שניתן? 


    תודה רבה



    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • מתי לטעון טענת התיישנות בכתב טענות ראשון או מהותי?
      עו"ד אבי קיסוס | 21/03/2023 11:45

      שלום רב, 

      1. לדעתי לא. 

      2. בבוא בימ"ש לבחון ביטול פס"ד עליו לבחון מדוע לא הוגש כתב הגנה במועד וגם את האם יש טענות הגנה טובות. כאשר צד מגיש בקשה לביטול פס"ד עליו לענות על שתי השאלות הללו במסגרת הבקשה, וממילא עליו לטעון גם בהזדמנות זו את טענת ההתיישנות. אם נתבע לא עשה זאת, וטעם טענת התיישנות רק בכתב ההגנה, ייתכן שזה נקרא שהוא פספס את ההזדמנות, אך בסופו של דבר זה תלוי מה השופט יחליט. 

      בהצלחה, 

      אבי קיסוס, עו"ד 


      שלהב 117 ספיר, ערבה תיכונה
      טל': 073-7274466; מייל: aykisos@gmail.com

       

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום ביטוח לאומי 04/03/2024 | 19:11 יצחק הייתי בנכות זמנית 100 אחוז  ותבעתי את  אובדן כושר עבודה של הפנסיה..עכשיו קיבלתי צמיתה 3...
  • פורום בתי משפט 04/03/2024 | 17:01 חתימה על תצהיר האם עו״ד יכול לחתום על תצהיר בכתב יד בלי חותמת רשמית? כי הוא עו״ד אבל לא עוסק במקצוע
  • פורום תאונות דרכים 04/03/2024 | 15:44 תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה שלום לעו"ד רונית. אשמח להסבר קצר. מילאתי את טופס תביעה לנפגע עבודה . יש שם סעיף 6. שכתוב שם ...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 04/03/2024 | 15:21 האם במכירת דירה מושכרת כששולם מס הכ... שלום נחום,העובדה שדירה הושכרה ושולם מס הכנסה בגין הכנסות השכירות איננה משנה לעניין עצם החיוב במס ...
  • פורום דיני נזיקין 04/03/2024 | 13:40 אי עמידה בקולנוע קורא" של עיריית רמ... בס"ד. בחודש אוקטובר 2021, הכריזה עיריית רמלה, באמצעות "קול קורא", על תחרות לכתיבת המנון לעיר. הוב...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק