אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

שוטר על אזרחי

  • דוח בגין אי עטיית מסכה
    איילה | 05/10/2021 09:16

    קבלתי דו"ח בגין אי עטיית מסכה משוטר סמוי לבוש אזרחית,
    השוטר לא אמר את שמו ולא הציג תעודת שוטר, אלא רק ביקש ת.ז., צילם, וכעבור זמן קבלתי דו"ח בדואר,
    שאלתי, האם מכיון שלבש אזרחית ולא הזדהה יש כאן פגם בתהליך שמהווה עילה לערעור?
    תודה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • שוטר על אזרחי
      צבי שמיר, עו"ד | 06/10/2021 12:22


      עקרונית שוטר על אזרחי צריך להזדהות.
      על אף האמור, לא ביקשת שיזדהה והוא לא סרב להזדהות כך שהדבר לא יעזור לך לעניין הדוח. 
      בברכה, 

      צבי שמיר, עו"ד
      מנהל פורום הוצאה לפועל 

      צה"ל 26, גן יבנה
      טל': 072-2485511; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • צריך להזדהות גם בלי דרישה מפורשת, לא?
        אילה | 06/10/2021 15:28

        ציטוט מסעיף 5 לפקודת המשטרה:

        הזדהות שוטר (תיקון מס' 15) תשנ"ז-1997

        5א. (ב) שוטר שאינו לבוש מדים והוא משתמש בסמכויות שוטר כלפי אדם, יזהה את עצמו בפני אותו אדם בציון שמו או כינויו הרשמי והיותו שוטר, וכן בהצגת תעודת המינוי שלו.

        (ג) שוטר שהוא לבוש מדים המשתמש בסמכויות שוטר כלפי אדם, יציג את תעודת המינוי שלו מיד עם דרישתו של אותו אדם.

        מפורש שיש הבדל בין שוטר סמוי לשוטר במדים ששוטר במדים חייב להזדהות רק בדרישה ואילו שוטר בלבוש אזרחי חייב להזדהות מעצמו.

        אם כן הוא פעל שלא בסמכות, האם בכל זאת זה לא פוסל?

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

      • ואף על פי כן
        צבי שמיר, עו"ד | 10/10/2021 09:05


        מבלי לקבוע עמדה, אני לא מכיר הרבה אנשים שפלוני אלמוני יגש אליהם ברחוב, יבקש ת"ז והם יציגו אותה. 
        הציג או לא הציג, אינו רלוונטי לסמכות השוטר או לעבירה שבוצעה. 
        בברכה, 

        צבי שמיר, עו"ד
        מנהל פורום הוצאה לפועל 

        צה"ל 26, גן יבנה
        טל': 072-2485511; מייל: [email protected]

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • גם אם אתה צודק
          חיים | 11/10/2021 17:39

          השואלת לא תפסיד דבר אם תגיש לתובע בקשה לבטל את הקנס, על סמך סעיף 20ה(ג) לפקודת בריאות העם וסעיף 33 לחוק סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה החדש, כפי שהצעתי לה בתגובתי שנמחקה. במקרה הטוב, בקשתה תתקבל, במקרה הרע, בקשתה תידחה ותו לא.


          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני תעבורה 27/11/2021 | 01:50 חניה מול שער אחורי של בית ספר שלום, בחג הפסח החניתי את רכבי בחניה של שכונה מגורים מול שער אחורי של אשכול פיס. על השער בצידו הי...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 26/11/2021 | 20:53 מס שבח על דירת ירושה שלום. אני גר בדירה בבעלותי, ויש לי דירה נוספת (בשותפות 50/50 עם אחותי), שהתקבלה בירושה. במכירת ה...
  • פורום ביטוח לאומי 26/11/2021 | 14:54 תביעתך לפגיעה עבודה אושרה עקרונית ... שלום רב. 1.כתבו לי שתביעתך לפגיעה בעבודה אושרה עקרונית ללא תשלום. מה זה אומר? 2. האם גם בגלל סע...
  • פורום דיני נזיקין 26/11/2021 | 14:43 תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה נטלי שלום,מדובר בתאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה ולכן תוכלי למצות את זכויותיך (1) במוסד לביטוח לא...
  • פורום רשלנות רפואית 26/11/2021 | 13:02 האם מדובר ברשלנות? שלום. עשיתי בדיקת תפקודי ריאות, ואובחנה לי אסתמה קלה. סובלת מקוצר נשימה ומשיעול כבר תקופה ארוכה (...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק