אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

חישוב שטח והתייחסות להצמדות בפרויקט התחדשות עירוני

  • התייחסות למרפסת צמודת דירה בפינוי בינוי
    אפרים אפרתי | 10/02/2021 00:37

    שלום.

    ברשותי דירה קרקע שאליה מוצמדת מרפסת מקורה 36מ"ר רשומה בטאבו.

    הבנין עומד לעבור פינוי בינוי.

    שאלתי: האם יש להתייחס למרפסת כחלק מלא החישוב הפיצוי?

    מבקש תשובתכם.

    בתודה

    אפרים

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • חישוב שטח והתייחסות להצמדות בפרויקט התחדשות עירוני
      עו"ד יוחנן דוניץ | 10/02/2021 10:27

      אפרים שלום רב,


      ראשית כל, הרשה לי לאחל לכם בהצלחה בפרויקט. כולי תקווה כי הפרויקט יעבור בצורה חלקה והתוצאה תמצא חן בעיניכם.


      לענייננו, 

      חישוב שטחים בפרויקטים של התחדשות עירונית, נעשה לרוב על ידי השוואה לחישוב השטח המחושב לצרכי ארנונה. לכן, אם המרפסת הצמודה מחושבת לעניין ארנונה (מה שאמור לקרות), אז בהחלט יש לקחת אותה בחשבון.

      לעומת זאת, שטחים משותפים הצמודים לדירה וכל שטח אחר אשר אינו נכלל לצרכי ארנונה, לרוב לא יכנסו לחישוב השטח.


      אזכיר כי מדובר בסיטואציה מסחרית, התלויה במו"מ. כלומר, ישנם פרויקטים בהם ב"כ בעלי הנכסים בבניין מצליח לשכנע להוסיף שטחים נוספים לחישוב, וישנם מקרים בהם היזם מתעקש על חישוב שטחים שונה (יש כאלה שיתעקשו על השוואה לנסח הטאבו לדוגמא). 


      לסיכום, כלל האצבע הוא השוואה לחישוב השטח לצרכי ארנונה, אך לעיתים ניתן לסטות מכך בתוך המו"מ. 


      מקווה כי הצלחתי לסייע ובהצלחה בפרויקט.




      בברכה,

      יוחנן דוניץ, עו"ד
      מנהל פורום תמ"א 38

      התדהר 16, רעננה
      טלפון:09-7995599  ; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • מרפסות תלויות
        יומא | 16/02/2021 23:50

        מה לגבי מרפסות תלויות? האם זה משנה אם הם מקורות או לא?

        תודה

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
בחזרה ל - פורום תמא 38
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני צבא 22/09/2021 | 08:00 החרמת טלפון היום הקצין ניסה להחרים לי את הטלפון. לא נתתי לו והוא רוצה להעלות אותי משפט על סירוב פקודה. אני י...
  • פורום דיני נזיקין 22/09/2021 | 07:29 ויתרון נוסף על פי סעיף 77(א) לחוק בתי המשפט, ניתן להגיש את התביעה הנגררת לאותו בית משפט שנתן את פסק הדין הפלי...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 22/09/2021 | 07:16 חיוב ללא אישור על מחשב נייח ללא קבל... שלום, בוצעה פניה לרכישת מחשב מחברה מוכרת, לאחר מספר ימים קבלתי פניה מנציג החברה כי המוצר אינו ז...
  • פורום דיני מיסים 22/09/2021 | 05:13 מס מכירה ורכישה שלום, אני מעוניינת להבין את הנושא של מס רכישה ומכירה/שבח. אני רווקה רוכשת על שמי דירה חדשה מקבלן...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 22/09/2021 | 05:09 מס מכירה שלום, אני מעוניינת להבין את הנושא של מס רכישה ומכירה/שבח. אני רווקה רוכשת על שמי דירה חדשה מקבלן...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק