אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

השכרת דירה בבעלות ושכירת דירה במקביל

  • הפניה לחוק
    צחי | 30/07/2020 09:45

    אני מחפש חוק או תקנה שקובעים לעניין השאלה הבאה: אדם משכיר את דירתו היחידה ב9000 שח שוכר במקומה דירה ב6000 שח, האם ישלם מס. אודה להפניה לחוק הרלוונטי.


    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • השכרת דירה בבעלות ושכירת דירה במקביל
      עו"ד חיה אביסרור-שמעוני | 30/07/2020 11:53

      שלום רב,

      הכלל, בהתאם לפקודת מס הכנסה הוא שהוצאות שכירות נחשבות להוצאות פרטיות ולכן לא ניתן לקזז בין הכנסות השכירות להוצאות השכירות.

      החריג לכלל, מוסדר בסעיף 17(12) לפקודת מס הכנסה שמאפשר לנכות את הוצאות השכירות ששולמו בשל דירה שאליה עבר האדם לרגל עבודתו או עיסוקו, במשך 5 שנים מהיום שעבר לגור באותה הדירה, מתוך דמי השכירות שהוא מקבל בגין דירת הקבע שלו. כלומר, הסעיף מאפשר קיזוז זמני בין ההוצאה מהשכרת הדירה לבין ההכנסה משכירות הדירה. 

      ויודגש, ניתן להשתמש בסעיף רק כשהמעבר בוצע לצורך עבודה או עיסוק וכן שהסעיף מוגבל ל-5 שנות מס בלבד.




      במקרה של אדם 




      בברכה,

      חיה אביסרור שמעוני, עו"ד
      מנהלת פורום דיני מיסים

      מרכז עזריאלי (המגדל המרובע), קומה 26, תל אביב.
      טלפון: 03-5076666 ; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני משפחה 24/09/2020 | 23:52 האם התיק הקודם סגור ? בברכה,  מיקי חשמונאי, עו"ד ומגשרת מנהלת פורום דיני משפחה מת"מ -  'בי...
  • פורום דיני תעבורה 24/09/2020 | 22:08 המתיני ארבעה חודשים ואז נדון. שלום אפרת,אם צולמת הדו"ח יגיע בתוך 4 חודשים (אם הרכב פרטי).על פי תיאורך לא בטוח שצולמת.אגב, לו הי...
  • פורום ביטוח לאומי 24/09/2020 | 21:22 בהמשך אהלן,תודה רבה  על התשובה. לגבי  סדר האירועים: אני פניתי אל ביטוח לאומי בפנייה באינטרנט ...
  • פורום דיני ביטוח 24/09/2020 | 20:40 צנרת האם בביטוח דירה כשיש נזילה נותנים החזר להחלפת צנרת?
  • פורום עורכי דין 24/09/2020 | 20:31 שאלה. שלוםשאלה כללית אם אדם קשיש שמתגורר בדיור ציבורי הוא בעל החוזה וגר עמו בנו והקשיש ההורה יש לו...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק