אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

העברת דירה לקרוב

  • העברה ללא תמורה
    נועה | 07/07/2020 16:56

    שלום רב!
    ברשותי 3 דירות. אחת מהן אני רוצה להעביר לבתי ללא תמורה. לבתי אין דירה.
    השאלות:
    1. באילו מיסים נהייה מחוייבים?
    2. מה גובהם?
    3. האם בתי תוכל למכור את הדירה שקיבלה ללא תמורה מיד או קיימת תקופת צינון?
    בברכה ובתודה נועה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • העברת דירה לקרוב
      עו"ד חיה אביסרור שמעוני | 21/07/2020 09:37

      שלום רב,

      בשאלתך לא ציינת מה גילה של ביתך? ככל שביתך מעל גיל 18, אזי העברת הדירה אליה במתנה תהיה פטורה ממס שבח בידכם אך חייבת ב-1/3 ממס הרכישה שיחול על ביתך, במידה ומדובר בדירה יחידה, ביתך תהנה ממדרגות מס רכישה של דירה יחידה וככל שמחישוב זה נבעה חבות של מס רכישה, ביתך תידרש לשלם 1/3 מהסכום שיצא. בהחלט ייתכן כי אם מדובר בדירה יחידה ששווי השוק שלה לא עולה על כ1.7 מליון ש"ח לא תנבע כל חבות במס רכישה בידה.

      לגבי תקופת צינון- כדי שביתך תוכל למכור את הדירה שהתקבלה בידה בפטור ממס לפי סעיף 49ב(2) לחוק מיסוי מקרקעין היא מחוייבת להחזיק בה בפרקי הזמן הבאים: 3 שנים ממועד קבלת הדירה במתנה במידה והיא התגוררה בה, או 4 שנים במידה ולא התגוררה בה, למשל השכירה אותה לצד ג'.

      במידה ולא מבוקש פטור ממס שבח במכירתה, ניתן למכור את הדירה בכל עת.


      לתשומת ליבך, רשות המיסים בודקת בקפדנות יתרה עסקאות של העברת נכסים במתנה בין קרובים כדי לוודא שמטרת ההעברה היא מתנה אמיתית ולא כוונה להתחמקות ממס ולכן מוצע להיוועץ עם עו"ד מומחה למיסוי מקרקעין כדי להבין את מכלול החשיפות.


      בברכה,

      חיה אביסרור שמעוני, עו"ד
      מנהלת פורום דיני מיסים

      מרכז עזריאלי (המגדל המרובע), קומה 26, תל אביב.
      טלפון: 03-5076666 ; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני ביטוח 27/01/2021 | 09:36 למי ישולם סכום הביטוח בביטוח חיים ל... בוקר טוב עמיר, בקרות מקרה הביטוח (מוות) חברת הביטוח תשלם לבנק את יתרת ההלוואה (המבוטחת) נכון...
  • פורום ביטוח לאומי 27/01/2021 | 09:30 מי נחשב לתושב ישראל שלום טליה,מצטערת לקרוא את קורותיכם.ראי מתוך מי נחשב לתושב ישראל:..."כדי להיחשב לתושב ישראל על האד...
  • פורום תמא 38 27/01/2021 | 09:23 תמ"א בבניין הבניין שלי עובר תמ"א עם מעלית וממד , נלקח לי כמעט כול המטבח לטובת המעלית , מנהל העבודה אמר לי שהש...
  • פורום לשון הרע 27/01/2021 | 09:21 סכסוך שכנים תלונה שהוגשה נגדי בסיכסוך שכניםהאם כשרמת צונן משקר שאיתי עליו אישית כשזה לא קרה, איימתי רק שיש...
  • פורום דיני חוזים 27/01/2021 | 09:06 סיום חוזה שכירות. שלום רב. דיירים עוזבים את הדירה אחרי כמה שנים.מה אני צריך לדרוש בקשר למיסים ואם יש חובות מול הרש...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק