אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

העברת דירה במתנה לבן

  • מתן דירה במתנה
    אלי | 07/07/2020 16:24

    שלום רב

    ברשותינו שתי דירות באחת מהם אנחנו גרים. מבקש לשאול האם אפשר להעביר במתנה את הדירה הנוספת לבן שלנו בן 17.2 שנים. ואם כן האם צריך לשלם מס כלשהוא . שווי משוער של הדירה המיועדת להנתן במתנה הוא כ מליון וחצי שח . תודה רבה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • העברת דירה במתנה לבן
      עו"ד חיה אביסרור-שמעוני | 21/07/2020 09:30

      שלום רב,

      מבחינת מיסוי מקרקעין תא משפחתי נחשב כבני זוג וילדיהם עד גיל 18. כל נכס ששייך בין אם להורים ובין אם רשום על שם הילדים עד גיל 18, ייחשב כנכס של ההורים .

      לא ברור מה העילה להעברת הנכס במתנה לבן, אם כדי להפחית מס בין ברכישה של דירה נוספת או במכירה של דירה נוספת, אזי אין לכך כל משמעות מאחר וכאמור הדירה שתרשם ע"ש הבן הקטין לא תחשב לצרכי מיסוי מקרקעין כשלו אלא כשל הוריו.

      אם הכוונה להעברת הדירה היא מתנה אמיתית שאין בצידה כל כוונה להפחתת מס, אזי ניתן להעבירה לבן בכל מקרה, מציעה להיוועץ עם עו"ד מיסוי שמתמחה במיסוי מקרקעין על ההשלכות העולות מהעברת נכס במתנה לקרוב.


      בברכה,

      חיה אביסרור שמעוני, עו"ד
      מנהלת פורום דיני מיסים

      מרכז עזריאלי (המגדל המרובע), קומה 26, תל אביב.
      טלפון: 03-5076666 ; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני חוזים 26/09/2020 | 00:29 הסכם לאישור משכנתא חתמתי עם חברה ליעוץ משכנתאות עלחוזה שישיגו לי משכנתה של 250000שקל ל10 שנים בריבית של 10.5%.{מכיוו...
  • פורום הוצאה לפועל 26/09/2020 | 00:11 פתיחת תיק בהוצאה לפועל שלא לצורך מקרה בו זוכה פתח כנגדי תיק בהוצאה לפועל שלא לצורך ולאחר שכתבתי מכתב למשרד עו"ד המייצג את הזוכה וב...
  • פורום בתי משפט 25/09/2020 | 18:54 לא קיבלת קנס אלא הודעת תשלום קנס, ובאותה הודעה גם מוסבר מה עליך לעשות אם רצונך לבקש להישפט או לבקש לבטל את ההו...
  • פורום לשון הרע 25/09/2020 | 18:48 למה לא? בגלל סעיף 8 לפקודת הנזיקין: “אדם שהוא גופו בית משפט או בית דין או אחד מחבריהם, או שהוא ממלא כדין ...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 25/09/2020 | 18:30 האם אפשר לקנות חניה משכן? שלום האם אפשר לרכוש חניה משכן שתהיה רשומה תחת הנכס שלי בטאבו? אם כן מה הפרוצדורה
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק