אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

סטייה בשטחי השירה

  • שטח בנוי קטן מהשרטוטים של החוזה
    ללוש | 04/07/2020 09:08

    דירה חדשה מהקבלן . טרם התקבלה. אבל הלכנו לראות ונראה שחדר ההורים קטן ממה שנחתם. לצורך העניין- הובטח 3.15.3.55 ובפועל 2.80*3.20 ( גודל נטו ללא מרפסת 118)
    לא הבאנו מודד מקצועי ולא מדדנו את השטח הכללי.
    מה עושים במצב כזה? האם עלי להביא מודד מוסמך לפני קבלת מפתח? האם מודדים בזמן בדק בית עם פרוטוקול המסירה? האם יש להם זכות לסטות מ 2 אחוז אם עדיין גודל הדירה נשאר זהה לכפי שמובטח בחוזה? או שמא כבר כבר עכשיו אני צריכה לפנות לקבלן עם העניין? אשמח להערות בעניין בכדי לא לשגות בפרוצדורה שמקובלת במצב כזה. תודה !

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • סטייה בשטחי השירה
      עו"ד אופיר קנפו | 06/07/2020 20:46

      שלום,

      על פי צו מכר דירות (טופס של מפרט) תשל"ד - 1974, סעיף 7 (א) - "סטיה בשיעור של עד 2% בין שטח כמפורט בסעיפים 5 ו- 6 ובין השטח למעשה" - היא סטייה קבילה. בסעיפים 5 ו- 6 מדובר בשטח הדירה ובשטחים הצמודים לדירה, כגון - חדר מדרגות, מחסן, מרתף דירתי, גג מוצמד [ואילו לגבי גינה מוצמדת - הסטייה המותרת בשטחה היא עד 5%]. 

      ככל ויש לך תחושה שהסטייה אינה מותרת, אני ממליץ לך לנסות לפעול כבר עכשיו.


      בברכה,




      בברכה,

      אופיר קנפו, עו"ד
      מנהל פורום נדל"ן ודיני מקרקעין
      בית אמות משפט, שדרות שאול המלך 8, תל אביב

      טלפון: 03-6866828, מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני עבודה 18/05/2021 | 10:38 האם מעסיק צריך לשלם על יום שישי/שבת... שלום שוב, שאלה נוספת ומקווה אחרונה. אני עובדת שעתית במשרה חלקית. האם מעסיק חייב לשלם לי...
  • פורום דיני תעבורה 18/05/2021 | 10:10 תדפיס ניקוד שלום,תודה על התגובה.מתי בסטטוס ניתן להבין אם תקף או לאמה משמעות שזה ללא סימון?תודה
  • פורום זכויות יוצרים 18/05/2021 | 08:36 זכויות יוצרים שלום, האם ניתן תבקש (ולקבל..) מצלם שיוותר על זכויות יוצרים / בעלות בצילום - שאיננו צילום חתונה / ...
  • פורום דיני מיסים 18/05/2021 | 04:09 האם תשלום לספק ואי קבלת חשבונית היא... האם הצד שמשלם עושה עבירה שהוא לא קיבל חשבונית עבור תשלום?
  • פורום לשון הרע 18/05/2021 | 00:34 המשך *יתכן שנפלטו לי מהעצבים עוד קללות כמו כוסאמק וכ"וכאמור כל הקללות וההריב איתה נעשה כשאני בתוך הבית...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק