אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

השוכר זייף מסמך. האם עילה לביטול החוזה?

  • האם פעולה פלילית של השוכר מהווה עילה לביטול הכל
    דנה | 15/06/2020 14:29

    השוכר והמשכיר הגיעו לנוסח מוסכם לגבי חוזה שכירות בינהם, שמאפשר לשוכר להשכיר להדירה לאחר, באמצעות התכתבות במייל כשהשוכר חתם על החוזה במייל.

    השוכר היה אמור לשלוח למשכיר צקים ואת החוזה בחתימה מקורית שלו בדואר רשום 

    המשכיר אמר שלאחר שיקבל את הכל לידיו בדואר , ויבדוק שהכל בסדר אז גם הוא יחתום גם על החוזה.

    אלא שלפני שהכל הגיע בדואר למשכיר, המשכיר גילה שהשוכר זייף חוזה שכירות בין שוכר המשנה (זה שהשוכר התכוון להשכיר לו את הדירה) לבין המשכיר והגיש אותו לחב' המים שביצעה על סמך החוזה המזוייף החלפת דייר עוד לפני תאריך תחילת השכירות הנקובה בחוזה.


    שאלתי היא:

    האם זה שהמשכיר גילה שהשוכר זייף חוזה שכירות בין המשכיר לבין שוכר המשנה, וששוכר המשנה והשוכר הגישו חוזה מזוייף זה לחב' המים שבצעה על סמך חוזה מזוייף זה החלפת דייר עוד לפני תאריך תחילת השכירות הנקובה בחוזה,מקנה למשכיר זכות לבטל את הכל? ולא לחתום על חוזה השכירות? ולא להיכנס לעסקה?

    (מי רוצה להיכנס לעסקה עם עבריינים?)

    ככל שהתשובה חיובית, על סמך איזה חוק או כלל יש למשכיר זכות לסגת מהכל?

    תודה רבה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • השוכר זייף מסמך. האם עילה לביטול החוזה?
      עו"ד צבי מונדשיין | 16/06/2020 08:44

      דנה בוקר טוב

      חוק החוזים מאפשר ביטול חוזה בשל הטעיה:" מי שהתקשר בחוזה עקב טעות שהיא תוצאת הטעיה שהטעהו הצד השני או אחר מטעמו, רשאי לבטל את החוזה; לענין זה, "הטעיה" - לרבות אי-גילוין של עובדות אשר לפי דין, לפי נוהג או לפי הנסיבות היה על הצד השני לגלותן"

      יש להניח כי המשכיר לא היה חותם על העסקה אם היה יודע שהשוכר עבריין או שהוא מזייף מסמכים.

      אם השוכר גר כבר בדירה, המשכיר צריך להגיש תביעה לפינוי המושכר ואינו יכול לנקוט בפעולה עצמאית כדי להוציא את השוכר. אחרת יהיה חשוף לתביעת השוכר. 

      בהצלחה

      .


      בברכה, 

      צבי מונדשיין, עו"ד
      מנהל פורום דיני חוזים ועורכי דין
      הרב ישעיהו משורר 20, פתח תקווה

      טלפון: 050-7767113, מייל: Zvimondlaw1@gmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום לשון הרע 04/03/2024 | 21:45 פרסום פסק דין בפומבי שלום, הגשתי תביעה בבית משפט לתביעות קטנות וזכיתי. החברה חוייבה לשלם לי, אך כמו שהיא התנהלה עד עכש...
  • פורום דיני תעבורה 04/03/2024 | 21:21 למה שיבטלו לך את הדו"ח? הי,קיבלת דו"ח על מעבר ברמזור אדום! (למה אתה רושם צהוב?), למה אתה חושב שיש לבטלו?תנהג באחריות!המשפ...
  • פורום ביטוח לאומי 04/03/2024 | 20:02 סעיף נכות המגלם אי כושר  לשון סעיף 34 ב רמיסיה, סימנים קליניים אפקטיביים קלים, קיים צורך בטיפול תרופתי, קיימת הפרעה ...
  • פורום בתי משפט 04/03/2024 | 17:01 חתימה על תצהיר האם עו״ד יכול לחתום על תצהיר בכתב יד בלי חותמת רשמית? כי הוא עו״ד אבל לא עוסק במקצוע
  • פורום תאונות דרכים 04/03/2024 | 15:44 תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה שלום לעו"ד רונית. אשמח להסבר קצר. מילאתי את טופס תביעה לנפגע עבודה . יש שם סעיף 6. שכתוב שם ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק