אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

בעל ההכנסה כשיש שכירות משנה

  • שאלה דחופה, על שם מי נחשבת ההכנסה הבאה
    נועה | 21/05/2020 12:46

    לביתי יש בבעלותה דירה,
    ככל שהיא תשכיר את דירתה לאדם מתווך שהוא עוסק מורשה ב700 ש"ח עם סעיף בחוזה שאומר שהשוכר (שהוא כאמור עוסק מורשה) רשאי להשכיר את הדירה לאחר, קרי רשאי להשכירה בשכירות משנה לאחר כשהאחר יתחייב בחוזה שכירות מול העוסק מורשה לשכירות של 1700 ש"ח בחודש. האם במקרה שתואר ביתי בעלת הדירה תחשב כמי שמקבלת שכ"ד של 700 ש"ח?
    או שתחשב כמי שמקבלת שכ"ד של 1700 ש"ח ?

    תודה רבה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • בעל ההכנסה כשיש שכירות משנה
      עו"ד משה (מוש) גבע | 22/05/2020 10:35

      אין שום מניעה להתיר לשוכר להשכיר את הנכס הלאה בשכירות משנה. 
      הבת שלך תתחייב רק על מה שהיא תקבל בפועל. 
      אבל- מה שחשוב הוא מה מטרת ההשכרה שתופיע בהסכם של הבת שלך עם המתווך. 
      אם זו לא השכרה לאדם פרטי לצורך מגורים שלו, לא תהיה זכאות לפטור או להקלה במס שיש על דירות מגורים. 
      כשזו לא השכרה למגורים, זו השכרה עסקית. על השכרה עסקית צריך להגיש כל שנה דו"ח ולשלם מס "רגיל". כדי לא להיות מופתעים, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע. 
       

      בברכה,

      משה גבע, עו"ד
      שותף ומנהל סניף תל - אביב
      סלי אילון ושות' - משרד עורכי דין מיסים
      יעוץ וליווי מקצועי ומשפטי בתחום המיסים


      רח' הארבעה 28 ת"א
      טל': 03-5084525; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום דיני חוזים 25/09/2020 | 22:25 קרה גם לי לפני שנה פניתי לאלי שטרול על מנת למצוא בן סוג לבתי. עד היום לא הציג ולו גבר אחד. פניתי אליו מספר ...
  • פורום בתי משפט 25/09/2020 | 18:54 לא קיבלת קנס אלא הודעת תשלום קנס, ובאותה הודעה גם מוסבר מה עליך לעשות אם רצונך לבקש להישפט או לבקש לבטל את ההו...
  • פורום לשון הרע 25/09/2020 | 18:48 למה לא? בגלל סעיף 8 לפקודת הנזיקין: “אדם שהוא גופו בית משפט או בית דין או אחד מחבריהם, או שהוא ממלא כדין ...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 25/09/2020 | 18:30 האם אפשר לקנות חניה משכן? שלום האם אפשר לרכוש חניה משכן שתהיה רשומה תחת הנכס שלי בטאבו? אם כן מה הפרוצדורה
  • פורום דיני מיסים 25/09/2020 | 16:13 הודעה על מכירת נכס של בעל מניות או ... סעיף המקור לדיווח הוא סעיף 91 לפקודת מס הכנסה. הדיווח הוא עבור בעלי מניות שמכרו מניות בבעלות...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק