אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

האם תניית בוררות מחייבת?

  • סעיף שיפוט
    זאב | 19/03/2020 19:19

    בהסכם שכר טרחה כתוב שכל סכסוך בין הצדדים יועבר לבוררות של לשכת עורכי הדין או לבוררות בהתאם למינוי של לשכת עורכי הדין. במקרה של סכסוך - 

    1. האם אני אכן מחויב לפנות ללשכת עורכי הדין או שאני יכול להגיש את התביעה בבית משפט לתביעות קטנות? 

    2. האם הליך הבוררות בלשכה הוא בתשלום?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • האם תניית בוררות מחייבת?
      ליאור חאיק, עו"ד | 20/03/2020 15:54

      היי זאב,

      באופן כללי, מדובר בסעיף מקפח שאין לו תוקף לפי חוק החוזים האחידים.

      סעיף 4(10)- תנאי הקובע מסירת סכסוך לבוררות כאשר לספק השפעה גדולה יותר מאשר ללקוח על תנאי הבוררות, לרבות קביעת הבורר, מקום הבוררות, תנאים שעל פיהם תתנהל הבוררות, אופן ניהול הבוררות וסדרי הדין בבוררות, והכול אף אם הספק הוכיח כי מסירת הסכסוך לבוררות כשלעצמה כאמור בפסקה (8) אינה מקפחת;

      לשאלתך, הליך הבוררות בלשכה כרוך בתשלום ואפילו די יקר.

      ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך.

      בברכה,

      ליאור חאיק, עו"ד
      מנהל פורום צרכנות ופורום דיני חוזים

      לוי אשכול 31, רחובות
      טל': 052-5475475; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • השלמה לשאלה - האם הסעיף חל?
        זאב | 23/03/2020 09:35

        תודה על התשובה.

        האם הסעיף חל גם כאשר הלקוח הוא עורך דין?

        (כלומר 2 הצדדים הם עורכי דין, שאז עוה"ד מנסח ההסכם יוכל אולי לטעון שלספק אין השפעה גדולה יותר מאשר ללקוח על תנאי הבוררות כפי שדורש הסעיף)?

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

        • אין רלבנטיות למיהות הצדדים. מדובר בעוסק מול צרכן
          ליאור חאיק, עו"ד | 24/03/2020 22:48



          ככל ויש צורך בסיוע נוסף, אני עומד לרשותך.

          בברכה,

          ליאור חאיק, עו"ד
          מנהל פורום צרכנות ופורום דיני חוזים

          לוי אשכול 31, רחובות
          טל': 052-5475475; מייל: [email protected]

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
          מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום פלילי 08/07/2020 | 03:09 האם עורכי דין פלילים מייעצים ללקוח ... כולל שקרים? כדי לחמוק מהדיןומסייעים להם בבידוי ראיות ועוד דברים מלוכלכיפ?
  • פורום ביטוח לאומי 08/07/2020 | 01:42 שאלה הי יש לי מכון לימודים  שאני מורה פרטית (  יש לי תיק עסק זעיר מ 2017 ) מתקופת ...
  • פורום דיני תעבורה 08/07/2020 | 00:16 חניה במקום מסומן יש לי חניה פרטית מולי יש סימון מקום לכיבוי אש על הכביש מלבן עם אלכסונים. מצד ימין שלי כשאני נכנס...
  • פורום עורכי דין 07/07/2020 | 23:57 האם באמת השוק רווי? או שמי שטוב ימצ... האם באמת עורכי דין לא מצליחים להתפרנס בגלל כמות עורכי הדין בשוק? האם זה ככה גם במשרדים הגדולים וה...
  • פורום בתי משפט 07/07/2020 | 23:45 פסק דין בהסכמה שלא כובד הגשתי תביעה והגענו להסכמה שקיבלה תוקף של פסק דין.הנתבע לא מילא אחר פסק הדין.השאלה שלי היא מה המעמ...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק