אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

מעמ על שירותי הבניה

  • מע"מ על שירותי בניה - יזמות עצמית
    ג | 20/02/2020 18:10

    שלום רב.

    אבקש לדעת האם תיקון 47 לחוק מע"מ הקובע מע"מ אפס על שירותי בניה בעסקת תמ"א 38 חל גם בנוגע ליזמות עצמית אף שמילות ס' 31 לחוק המע"מ נוקטות במילה "מכירת זכות"?

    כלומר, האם בעלים פרטיים של בניין מגורים המחזקים את הבניין, מוסיפים לדירות הקיימות שטחים נוספים ובונים דירות חדשות מעל הבניין הקיים והכל במסגרת היתר בניה מכוח תמ"א 38/1 חיזוק זכאים למע"מ אפס בגין שירותי הבניה שהם מקבלים מקבלן הבניה שבונה עבורם?

    אם כן, כיצד הדבר מתבצע טכנית?  

    תודה רבה,

    ג.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • מעמ על שירותי הבניה
      עו"ד אילן הלוי | 29/02/2020 19:29

      שלום רב

      עיסקת תמא 38 היא בעיקרה סוג של עיסקת קומבניציה בה אתם מוכרים זכויות בניה כנגד קבלת שירותי בניה. באופן הרגיל על שירותי הבניה שאתם מקבלים חל תשלום מעמ. מאחר ואתם לא עוסקים מורשים התרגולת בעיסקת קומבינציה רגילה היא שהיזם יוציא חשבונית עצמית על סכום שירותי הבניה שאתם מקבלים ועל זה יחול חיוב במעמ.

      למשל - נניח שהיזם בונה עבורכם 1,000 מ"ר ונקבע כי עלות למ"ר היא 10,000 ש"ח (מובר על תכנון, ביצוע, אגרות והיטלים והוצ' נוספות המועמסות על כל מ"ר) = 10,000,000 ש"ח. על זה היה צריך לשלם 1.7 מליון מעמ. 1את תשלום הסכום  הזה החוק פטר.

      זה לא מה שאתה מבקש לעשות אלא אתא שואל על בניה עצמית. במקרה כזה אין לכם כל פטור להבנתי מתשלום המעמ במקרה של בניה עצמית.  


      בברכה, 

      אילן הלוי, עו"ד
      מנהל פורום תמ"א 38

      שד' שאול המלך 8, ת"א
      נייד: 050-5752517; מייל: [email protected]

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
בחזרה ל - פורום תמא 38
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום עורכי דין 08/05/2021 | 00:07 קניית שטח שצ"פ הבית שלי גובל בשטח שצ"פ "מת" במידות כ10 מ"ר .האם יש אפשרות לקנות שטח כזה? אשמח לקבלת תשובה
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 07/05/2021 | 19:33 אין חובה אין חוק שמחייב להראות חשבונית, אבל זאת לא עצם הפעולה. הפעולה היא עיכוב מתוך חשדחוק סדר הדין הפליל...
  • פורום דיני עבודה 07/05/2021 | 19:14 סעיף 14 לחוק הפיצויים- בבקשה הסבר שלום,אני עובד בחברה מזה 13 שנים, התחלתי במשכורת נמוכה מאוד כ5000 ש"חועם השנים התקדמתי והמשכורת לת...
  • פורום תאונות דרכים 07/05/2021 | 18:55 את מי תובעים עקב אובדן ימי עבודה וה... שלום, פגע בי רכב מאחור והרכב שלי הוכרז כטוטאל לוס. חברת הביטוח של צד ג' אמורה לפצות אותי על אובד...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 07/05/2021 | 18:44 שיפוץ גג רעפים בנין 2 קומות 4 דיירים שטח משותף.אני בקומת קרקע מעלי שכן שקיבל את הגג ובנה מרפסת בטון. בצד השני גג...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק