אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

קנה דירה לפני הנישואין. האם לאשתו יש זכויות בדירה?

  • עדי
    עדי | 25/10/2019 23:19

    הי,

    אחי קנה דירה לא יכל לעמוד בתשלומים וההורים שלי שילמו על עלות הדירה.

    הדירה רשומה על אחי אך הורים שלי הם אלה ששילמו. לאחר כמה שנים הוא הכיר מישהי והתחתן.

    האם האישה יכולה לדרוש חצי מהדירה למרות שהוא קנה אותה טרם הנישואין והיא לא השתתפה בהוצאות?

    אציין שהם לא גרים בדירה הזו הם שוכרים דירה אחרת והדירה הזאת הורים שלי שוכרים אותה לאדם אחר.

    עוד פרטים שאולי רלוונטיים - האישה שלו מתחילת הקשר עד היום לא עבדה אלא לעתים רחוקות.
     ז"א עקרת בית ומעט מאוד משתתפת בהוצאות כלליות של משק בית. עד תחילת השנה רק גידלה את הבת המשותפת שלהם בבית אך גם לפני הולדת הבת לא עבדה.

    אודה לתשובה?

    שאלה נוספת בגלל החשש שיכולה לתבוע את חצי הדירה במקרה של גירושים חלילה ההורים שלי רוצים לקנות בפועל את הדירה שהיא תיהיה על שמם לשלם מס רכישה איך עושים זאת? תודה רבה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • קנה דירה לפני הנישואין. האם לאשתו יש זכויות בדירה?
      לילך עתני, עו"ד ונוטריון | 27/10/2019 13:18

      שלום עדי,

      עצם הנישואין לא מקנה לאשה זכויות ברכוש שהיה ברשות הבעל טרם הנישואין, בעיקר ככל שיש הפרדה רכושית בפועל.

      רצוי לערוך לעניין זה הסכם ממון, אך ככל שמדובר בהוכחת העניין בבית משפט לענייני משפחה ניתן ללמוד זאת גם מהנסיבות (לא גרים בדירה, דמי השכירות לא נכנסים לחשבון משותף וכו').

      אם הוריך רוצים לרכוש את הדירה ואחיך מסכים למכור להם אותה יש לפנות לעו"ד לצורך עריכת העסקה - הכנת וחתימת חוזה, דיווח לגורמים הרלוונטיים ובסיום התהליך רישום הזכויות על שם ההורים.


      בברכה,

      לילך עתני, עו"ד
      מנהלת פורום נדלן ודיני מקרקעין

      בית אמריקה, שדרות שאול המלך 35, תל אביב
      טל': 03-6091011; מייל: lothnay@gmail.com


      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום פלילי 21/02/2020 | 20:13 קטין תקרא את סעיף 350 ותראה שאינו קשור בהסכמה מעל גיל 14 הדבר מותר.
  • פורום דיני תעבורה 21/02/2020 | 17:52 פגוש/מגן מתכת לרכב מסוג M1 ו-N1 עד ... זהו המסמך, אשר הוציא מהנדס הרכב של משרד התחבורה אלכס בוגטיקוב, אשר מכשיר את המצאותם ברכבים.
  • פורום פשיטת רגל 21/02/2020 | 16:54 פרוטוקולים מנהל מיוחד בתיק פש"ר פרסם בתיק בימ"ש פרוטוקולים של חקירת חלק מאנשים שחקר בתיק. חלק אחר של אנשים א...
  • פורום דיני עבודה 21/02/2020 | 15:03 חלת-כניסה להריון לפורופ משפטים שלום רב. יש לי שאלה/התיעצות ואשמח לקבל תשובה בהקדם עקב בעיות בעבודה של אישתי של...
  • פורום דיני חוזים 21/02/2020 | 12:18 חוזה שכירות שאלה ערכתי חוזה שכירות לבעל ואישה מי האישה נתנה את הצ%27קים שהם על שמה %3cbr/%3eהיום הם רוצים לה...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק