אתר הפורומים המשפטיים

יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

ליעוץ אישי עם עו"ד

 
 
 

הודעות אחרונות

  • פורום לשון הרע 21:01   13/12/2018 שימוש בשם אדם ובתמונתו לשם רווח לכאורה, אתה מתאר פגיעה בפרטיות לפי סעיף 2(6) לחוק הגנת הפרטיות, קבלת טובת הנאה שלא על-פי זכות ...
  • פורום צרכנות | תביעות קטנות 21:01   13/12/2018 תצהיר עד שלום אני רוצה להגיש תביעה בתביעות קטנותויש לי עד שהיה נוכח באירועהבעיה שהוא לא יוכל להגיע להעיד מ...
  • פורום דיני תעבורה 19:52   13/12/2018 דו"ח על החזקת טלפון שלום ליאור,אין מצב שהטלפון יישאר יציב על רגלך מבלי שתאחז בו.יש מצב שאחזת בנייד מבלי משים וזה הרגע...
  • פורום דיני משפחה 19:42   13/12/2018 צוואה הדדית שלום אביבית,השאלה לדאבוני לא ברורה.אשמח אם תנסי לנסח אותה באופן בהיר יותר. בברכה, עו"ד לימור ...
  • פורום דיני עבודה 19:31   13/12/2018 פנסיה שלום, אני עובד בגלידרייה כ 10 חודשים סטודנט במשרה חלקית, ושמתי לב שלמרות שחתמתי על טפסים לפנ...

תקרות פטור לנכה

  • הודעות שוטפות
  • מה הכלל לגבי פריסת הכנסה אחורה במקרה הבא
    דנה | 14/06/2018 18:02

    בשנת 2017 היו לנישום שקיבל פטור לנכה, ההכנסות הבאות :
    238,260 ש"ח מקצבת נכות מקרן פנסיה
    111,413 ש"ח מרווחי הון (מכירת מניות)

    התקרות לפטור לשנת 2017  הם:
    606,000 ש"ח  להכנסה מיגיעה אישית
     72,720  ש"ח להכנסה שלא מיגיעה אישית 

    ככל שהנישום יבקש לבצע פריסה אחורה ל 6 שנים, 
    ומאחר ומדובר בפריסה הן לגבי הכנסה שמיגיעה והן לגבי הכנסה שלא מיגיעה,  מה הכלל לפיו תבוצע הפריסה אחורה בכל הנוגע לחלוקה בין הכנסה מיגיעה להכנסה שלא מיגיעה?  
    האם הפריסה תבוצע באופן שהיחס בין ההכנסה ליגיעה להכנסה שלא מיגיעה ימשיך להישמר  בפריסה לשנים אחורה כפי שהיה בשנת 2017?
    או שיש כלל אחר?  אודה להסבר בנושא.

    תודה רבה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • תקרות פטור לנכה
      עו"ד משה (מוש) גבע | 22/06/2018 10:25

      ראשית- מדובר בשאלה חישובית שלא מתאימה לפורום ודורשת יעוץ מקצועי פרטני. 
      שנית- יש כאן טעות בסיסית. פטור להכנסה שלא מיגיעה אישית ינתן רק כאשר אין הכנסה מיגיעה אישית (או שיש והיא נמוכה מהפטור הנמוך של 72,720 ואז אפשר לבצע השלמה). 
      לכן, בנתוני השאלה ההכנסה שאינה מיגיעה אישית אינה זכאית לפטור. 

      בברכה,

      משה גבע, עו"ד
      מנהל פורום דיני מיסים
      מנכ"ל חברת יעוץ מיסים TAXPERTS בע"מ


      המסגר 26, ת"א 
      טל': 03-5084525; מייל: moshe@taxperts.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי

לייעוץ משפטי חייג: 077-9973868
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק