מתוך: פורום ביטוח לאומי
 
  • הודעות שוטפות
  • שלילת גמלה,האם קיים או לא קיים איסור על הגשת חופש מחלה רטרואקטיבית למדור הבטחת הכנסה?
    khag | 25/02/2008 15:03

    צהריים טובים. לא התייצבתי בלשכת התעסוקה כנדרש עקב מחלה,כשהבראתי הגשתי אישורי מחלה(חופש מחלה) אבל רופא המוסד לא קיבל את האישור בטענה שאישור המחלה ניתן לי רטרואקטיבית ולא מיום שחליתי. הסברתי לו שלא יכולתי לתפקד והייתי מרותק למיטה (טחורים ופיסורה) והמחלה פרצה כבר יומיים לפני יום ההתייצבות בלשכה ורק כעבור שבוע הצלחתי לתפקד וניגשתי לרופא. ביקשתי ממנהלת מדור הבטחת הכנסה שתראה לי את היכן מופיעה בחוקי הבטחת הכנסה סעיף שאוסר עליי להגיש חופש מחלה רטרואקטיבית,וגם שתראה לי איפה מופיעה בספר החוקים של מדינת ישראל איזכור שאסור למבוטח להגיש חופש מחלה רטרואקטיבית !!! לא הייתה לה תשובה ועדיין לא השיבו לי את הגמלאות (זה חודשיים שלילת הגימלה). שאלתי אליכם: האם קיים או לא קיים איסור על הגשת חופש מחלה רטרואקטיבית למדור הבטחת הכנסה? תודה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • שלילת הבטחת הכנסה
      אורנה | 26/02/2008 14:47

      מציעה לך להשתמש באופציה הקיימת לגבי מי שלא יכול היה לקיים את החוק ולהתשמש באופציה של: 20 - בקשה להענקה מטעמי צדק(מופיע בקישור מטה) "קיימים מקרים בהם נאלץ המוסד לדחות תביעות לגמלה של מבוטחים או שאיריהם, גם אם נגרם בכך אי צדק בולט או עוול סוציאלי חמור. מדובר במבוטחים שלא מילאו את ההוראות הנדרשות בחוק במלואן או שעקב צירוף נסיבות, שאת תוצאותיהן לא ניתן לצפות מראש, נשללת מהם האפשרות לפעול לפי הוראות אלה. כדי לפתור מקרים אלו נוצרו ההענקות המוגדרות בסעיף 387 לחוק: "המוסד רשאי לפי שיקול דעתו מטעמי צדק לתת הענקות לאדם בכסף ובעין על פי מבחנים וכללים בשיעורים שנקבעו באישור ועדת העבודה והרווחה". " על פניו,נראה לי שזהו אחד המקרים בו ניתן להפעיל את הבקשה. בהצלחה.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
      • אני יממש את האופצייה שהצעת לי,תודה אורנה  לת 
        khag | 26/02/2008 21:04

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
         
      • דרך אגב,למי אני מגיש את הבקשה(באיזה סניף) ?  לת 
        khag | 26/02/2008 21:05

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
         
        • למח' הבטחת הכנסה.
          אורנה | 26/02/2008 21:52

          בהצלחה.

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
           
        • לסניף איליו אתה משוייך.  לת 
          אורנה | 26/02/2008 21:52

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
           
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש