מתוך: פורום פלילי
 
  • הודעות שוטפות
  • פוקר ומשחקי חברה
    נטלי | 29/06/2009 17:31

    לאחרונה הבנתי שהמשטרה אסרה על קיום טורניר פוקר מכיוון שיש איסור לשחק אותו כי הוא נחשב למשחק מזל או שמהו כזה והוא אסור בחוק. שאלתי קודם כל האם זה נכון? והאם לכאורה מעצם העובדה כי אני נהוגת פעם - פעמיים בחודש בסופי שבוע להיפגש עם חברים ולשחק ביחד על סכומים מזעריים רק בשביל תחושת הכיף זה הופך את כולנו לעבריינים ולכאורה ניתן לעצור אותנו ולהעמיד לדין פלילי???

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • טקסס הולד'ם - משחק אסור?
      דב גלעד כהן, עו"ד | 06/07/2009 16:07

      נטלי,עמדת המשטרה היא שפוקר מסוג טקסס הולד'ם הוא משחק אסור, שכן ניתן לזכות בטובת הנאה על פי תוצאותיו, והתוצאה תלויה יותר במזל מאשר יכולת. ישנה מחלוקת גדולה לגבי העמדה הזו.התאחדות הפוקר עתרה לבג"ץ נגד החלטת המשטרה שלא לאפשר לה לקיים את טורניר הטקסס הולד'ם באילת, כאשר הטענה שלה הייתה שטקסס הוא משחק שהצלחה בו מותנית במומחיות, ולא מזל. בג"ץ החליט שלא להחליט - ודחה את העתירה, אך לא לגופה. בג"ץ הפנה את העותרים להוראות סעיף 230 לחוק העונשין, הקובע "פטור" למשחקים אסורים, בהתקיים 3 התנאים הבאים יחדיו: (1)   עריכתם מכוונת לחוג אנשים מסויים; (2)   אינם חורגים מגדר שעשוע או בידור; (3)   אינם נערכים במקום משחקים אסורים או במקום לעריכת הגרלות או הימורים.מבלי לקבוע מסקנות בעניינך, ומבלי שהדבר יהווה חוות דעת, נדמה לי שאת מבינה שהנסיבות שאת מתארת, נכנסות לגדרי הפטור.בהצלחה.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
      • טקסס הולד'ם - משחק אסור? [מתוקן]
        דב גלעד כהן | 06/07/2009 16:11

        נטלי, עמדת המשטרה היא שפוקר מסוג טקסס הולד'ם הוא משחק אסור, שכן ניתן לזכות בטובת הנאה על פי תוצאותיו, והתוצאה תלויה יותר במזל מאשר יכולת. ישנה מחלוקת גדולה לגבי העמדה הזו. התאחדות הפוקר עתרה לבג"ץ נגד החלטת המשטרה שלא לאפשר לה לקיים את טורניר הטקסס הולד'ם באילת, כאשר הטענה שלה הייתה שטקסס הוא משחק שהצלחה בו מותנית במומחיות, ולא מזל. בג"ץ החליט שלא להחליט - ודחה את העתירה, אך לא לגופה. בג"ץ הפנה את העותרים להוראות סעיף 230 לחוק העונשין, הקובע "פטור" למשחקים אסורים, בהתקיים 3 התנאים הבאים יחדיו:(1) עריכתם מכוונת לחוג אנשים מסויים;(2) אינם חורגים מגדר שעשוע או בידור;(3) אינם נערכים במקום משחקים אסורים או במקום לעריכת הגרלות או הימורים.מבלי לקבוע מסקנות בעניינך, ומבלי שהדבר יהווה חוות דעת, נדמה לי שאת מבינה שהנסיבות שאת מתארת, נכנסות לגדרי הפטור. בהצלחה.

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
         
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש