מתוך: פורום לימודי משפטים ומתמחים
 
 • הודעות שוטפות
 • ממוצע ציונים וקבלה להתמחות
  אבנר | 27/01/2020 17:28

  סיימתי לאחרונה תואר ראשון באוניברסיטת חיפה בממוצע 84.45 ואני רוצה להתחיל לחפש התמחות בקרוב (לא היה לא כוח להתעסק עם זה בשנה ג', ואני מודע לכך שבקרוב מתחילה "העונה החמה" של הראיונות להתמחות וכו'.. ברגוע, לא לחוץ לי להתחיל מחר בהתמחות ואין לי בעיה לטייל איזו שנה בחו"ל לפני).

  בכל מיקרה, זכור לי משיחות של החבר'ה בשנה ג' שהמשרדים הגדולים והבינוניים-גדולים מציבים דרישת סף של ממוצע 85 להתמחות.

  עד כמה הדבר משמעותי? האם כדאי לי לקחת עוד איזה קורס ולשפר את הממוצע?

  אדגיש רק שאין לי ניסיון תעסוקתי קודם של טרום התמחות או כל מיני נקודות בונוס אחרות כגון אנגלית שפת אם או שרות צבאי מיוחד.

  כמו-כן, קיים אצלי דיסוננס גדול בין הציונים, מצד אחד במקצועות שיותר מעניינים אותי ויותר רלוונטיים לעתידי המקצועי (ובהם אני רוצה להתמחות) יש לי ציונים גבוהים יחסית (לדוג' קניין רוחני 95, סימני מסחר 88, דיני ראיות 94 וכיו"ב) ומנגד בקורסים שלא מעניינים ורלוונטיים לטעמי ציונים נמוכים (לדוג' משפט ציבורי, דיני עבודה, דיני משפחה, משפט פלילי שם הממוצע באיזור ה-70).

  בדמיוני אני רואה כיצד המזכירה שמבצעת את המיון הראשוני של קורות החיים רואה שאין לי 85 ופשוט גורסת את הדפים..  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • ממוצע ציונים לקבלה להתמחות
   עו"ד רותם שכטר | 03/02/2020 21:39

   בס"ד

   שלום אבנר

   לשאלתך מספר תשובות ויש דעות לכאן ולכאן. 

   לעניות דעתי, אם תרשום את הממוצע לך כמו שהוא, קשה לי להאמין שזה יהיה הגורם הישיר והעיקרי לסינון קורות החיים שלך. אני מאמין שמשרד טוב ואיכותי כן קורא את קורות החיים, לפחות ברפרוף / סריקה ראשונית ולא יפסול עקב חצי נקודה. 

   מאידך, יש שיגידו שאם יש לך זמן ויכולת אז למה לא לשפר את הממוצע ולהגדיל את סיכויי הקבלה. זה נכון שמשרדים גדולים מחפשים ממוצע גבוהה ואף הצטיינות. אין חידוש בדבר. 

   הצעתי לך, תהיה מכוון מטרה, תחשוב על תחום התמחות שאתה רוצה לעסוק בו, על מספר משרדים שעוסקים בתחום הזה והיית רוצה להתקבל אליהם, ותנסה לברר מה ממוצע הציונים שצריך על מנת להתקבל לשם. 

   בהצלחה

   בברכה,

   רותם שכטר, עו"ד
   מנהל פורום בחינות לשכה ולימודי משפטים

   בוסל 11, כפר סבא
   טלפון: 054-5298233 ; מייל: Rotem.schachter@gmail.com


   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש