מתוך: פורום בתי משפט
 
  • הודעות שוטפות
  • חוות דעת הלשכה
    תמר | 31/10/2019 15:51

    האם בעובדה שיש עורכי דין פרטיים שמכינים חוות דעת לצורך קביעת שכ"ט ראוי, שוללת ממני את הזכות לפנות ללשכה להכין לי חוות דעת כזו מכוח סמכותה?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • חוות דעת מטעם לשכת עורכי הדין בסכסוך שכ"ט
      עו"ד טליה שנברגר | 06/11/2019 15:45

      תמר שלום רב,

      סעיף 89 לחוק קובע כדלקמן:-

      "הלשכה תחווה דעתה בכל שאלה בדבר שכר טרחתו של עורך דין אם נדרשה לכך על ידי בית משפט, בית דין, בורר, גוף או אדם בעל סמכות שיפוטית או מעין שיפוטית. "

      כעולה מלשון הסעיף, הוא מעניק ללשכת עורכי הדין את הסמכות ליתן חוות דעת בשאלות הנוגעות לשכר טרחתו של עורך דין, ככל שהיא נדרשת לעשות כן על ידי בית משפט או כל גוף בעל סמכות שיפוטית או מעין שיפוטית. 

      היינו, עליך לפנות לבית המשפט בבקשה מתאימה על מנת שיורה ללשכה להכין חוות דעת בעניינך. 

      בהצלחה. 

      בברכה,

      טליה שנברגר, עו"ד
      מנהלת פורום בתי משפט

      העצמאות 40, יהוד
      טל': 03-5363408; מייל: talya@sba-law.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש