מתוך: פורום הוצאה לפועל
 
 • הודעות שוטפות
 • תיק ישן שמתנהל מעל 20 שנה בהוצל"פ
  דוריאן | 04/09/2019 15:40

  שלום רב,

  מתנהל נגדי כבר למעלה מ-20 שנה תיק בהוצל"פ.

  הסיפור בקצרה הוא כזה: גרתי עם שותף שאחר כך התברר שהוא נרקומן וגנב. כשעזבתי את הדירה שגרנו יחד שכחתי כמה פריטים וביניהם פנקס שיקים. האדון המהולל לקח את השיקים שלי ורשם שיקים לטובת הדירה החדשה אותה שכר והעביר לבעל הדירה..כאמור כל זה בשנת 1998. במשך השנים קיבלתי מאות מכתבים מלשכת ההוצלפ, עשו לי כל סנקציה שקיימת. כולל צו עיכוב יציאה מהארץ ועיקול של חשבון בנק. מאז ועד היום אין לי אפילו חשבון בנק. ניסיתי להתקשר לבעל הדירה שלו ניתנו השיקים שלי וסיפרתי לו מה קרה ואיך הגיעו לידיו השיקים שלי. (כי בהתחלה הוא התקשר אליי סיפרתי לו בקצרה בטלפון אבל נראה שלא הבין, הוא חשב שאני גם בקומבינה ומנסה איכשהו לרמות אותו) ניגשתי אל החנות שלו וניסיתי לדבר על ליבו, אמרתי לו שזה בכלל לא חוב שלי, שאני חד הורית ומטופלת בשני קטנים ושזה שגר אצלו בדירה פשוט רימה אותי וגם הצגתי בפניו תלונה שהתלוננתי על ההוא במשטרה שגנב לי שיקים ועוד מלא דברים ששכחתי בדירה שבה גרנו בשותפות. בעל הדירה היה מאוד סימפטי ומבין אבל באותה נשימה גם אמר שהוא צריך לקבל את הכסף שלו מ מישהו ולא כל כך אכפת לו ממי זה יהיה....וכך הסיפור נמשך שנים, אני סגרתי את חשבון הבנק שלי, נמנעתי מכל מגע עם הרשויות שלא יעלו עליי איכשהו ותמיד בעבודה דאגתי לקבל את השכר שלי עם שיק קטן ללא קרוס שאפשר לפרוט בבנק למזומן. לפני שנתיים נודע לי שבעל הדירה נפטר. השאלה שלי: מה קורה עכשיו עם התיק הזה? רוצה לציין גם שבשנתיים האחרונות מאז שנפטר לא קיבלתי שום מכתב מלשכת הוצלפ. האם ה"חוב" עובר ליורשים של אותו בעל דירה?

  האם התיק מתבטל? (חודשיים לפני שנפטר בעל הדירה שוחחתי עמו בטלפון, הוא לא זכר אותי בכלל רק אמר לי שהוא מאוד חולה וכל הסיפור הזה בכלל לא מעניין אותו, ביקשתי ממנו התחננתי אליו שילך לעורך דין שלו וימשוך את התלונה ושהעורך דין שלו יסגור את התיק בהוצלפ הוא אמר שהוא כרגע מאוד חולה ואין לו ראש לכלום והאמת הבנתי אותו, אמרתי נחכה קצת שירגיש יותר טוב ואז אני אדבר על ליבו ואולי אצליח לשכנע אותו, מסתבר שחודשיים לאחר שיחתנו הוא נפטר עליו השלום.

  אשמח אם תוכלו להתייחס לפנייתי, אני צריכה לקבל סכום כסף גדול ואין לי חשבון בנק, ללא חשבון הכסף לא יעבור אלי. 


  בתודה רבה ובברכה

  דוריאן לוי

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • סגירת תיק מחוסר מעש
   עו"ד אריאל שוורץ | 10/09/2019 10:50

   שלום רב, 

   מנתוני המקרה נראה כי ישנו בסיס לסגירת תיק מחוסר מעש או סגירת תיק עקב פטירת הזוכה. המשמעות היא שיתכן וניתן יהיה לסגור את תיק ההוצאה לפועל המתנהל כנגדך. 

   בנסיבות שתיארת אני ממליץ שתפני לקבלת ייצוג משפטי חינם מלשכת הסיוע המשפטי בעיר מגוריך על מנת לבצע סגירה יעילה של התיק. 

   בברכה,

   אריאל שוורץ, עו"ד
   מנהל פורום הוצאה לפועל

   דרך אבא הלל סילבר 12 (בית ששון חוגי), רמת גן
   טל': 052-6477990; מייל: arielsc.law@gmail.com

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש