מתוך: פורום פלילי
 
  • הודעות שוטפות
  • פלישה או השגת גבול
    אלי קרלה | 12/08/2019 18:26

    שכן הציב תשתיות כגון מזגן, מונה גז, צינור ניקוז לחצר שלי וכו וכן פתח חלון לחצר שלי. ברצוני לדעת האם לאחר ידוע בכתב שאם לא יסיר תוך 14 ימי עסקים אני אסיר וההוצאות יכולו עליו, אהיה עלול לשאת באחריות לנזקים שיווצרו לרכושו כמו בעיות ניקוז אצלו או נזק למזגן או המצאות ללא גז לבישול וכיוצא בזה? יש בפעולה כזו מצידי בעיה חוקית?ואם כן על איזה סעיף בחוק מדובר?
    תודה.

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • האם מותר לי לסלק ציוד שהונח בקרקע השייכת לי?
      עו"ד גדעון קוסטא | 16/08/2019 12:44

      לאלי שלום,

      השאלה שלך היא יותר במישור האזרחי. אשיב מנקודת המבט של המשפט הפלילי:

      סעיף 18 לחוק המקרקעין מתיר לך להשתמש בכוח במידה סבירה כדי למנוע הסגת גבול. הסעיף אינו מתיר לך לגרום נזק לרכוש. סעיף 452 לחוק העונשין אוסר על גרימת נזק במזיד לרכוש. אמנם, אם ייגרם נזק לרכוש אגב פעולה לגיטימית למניעת הסגת גבול, תוכל לטעון להגנתך שזה לא "במזיד". יחד עם זאת, עדיף להימנע מהצורך בבירור משפטי של השאלה הזאת (וכמובן שתעלה גם שאלת האחריות הנזיקית).

      אני ממליץ לך להיוועץ בעו"ד העוסק במקרקעין.


      בברכה,

      גדעון קוסטא, עו"ד
      מנהל פורום פלילי

      בית סילבר קומה 5,
      רחוב אבא הלל 7, רמת גן
      טל': 052-4802244 ; מייל: costagidi@gmail.com

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש