מתוך: פורום זכויות יוצרים
 
  • הודעות שוטפות
  • שימוש במשפט משיר בכתיבת מאמר
    יעל | 01/08/2019 11:09

    שלום! האם אפשר לצוטט קטע משיר (משפט משיר עברי) לצורך כתיבת מאמר שעתיד להתפרסם?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • ציטוט קטע משיר
      עו"ד אפי אהרונוב | 11/08/2019 21:48

      יעל שלום,

      פעולת הציטוט היא אחת הפעולות המהוות שימוש הוגן ביצירה ("הבאת מובאות" בלשון החוק). פעולה שמהווה שימוש הוגן מותרת ואולם, אין המדובר בהיתר גורף ומוחלט אלא יש לבחון בכל מקרה את מכלול הגורמים הרלוונטיים ביחס לציטוט והשפעתו על היצירה וביניהם: מטרת השימוש ואופיו; אופן היצירה שבה נעשה השימוש; היקף השימוש מבחינה איכותית וכמותית, ביחס ליצירה בשלמותה; השפעת השימוש על ערכה של היצירה ועל השוק הפוטנציאלי שלה [ראי סעיף 19 לחוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007].

       


       
      בברכה, 

      אפי אהרונוב, עו"ד
      מנהל פורום זכויות יוצרים

      בצלאל 1, בית יעקב, רמת גן
      טל':03-5057171; מייל: info@ea-law.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש