מתוך: פורום בתי משפט
 
  • הודעות שוטפות
  • האם שופט חייב להורות על הסדר דיוני כגון שאלונים וג
    רחל | 23/05/2019 22:03

    האם שופט חייב להורות על הסדר דיוני במידה והצדדים לא בחרו בהסדר מסויים. האם הוא חייב להורות על הגשת שאלונים ותצהיר עדות ראשית, ומה קורה אם הוא מסרב לעשות את זה?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • במענה לשאלתך
      גלעד סער עו"ד - כלכלן | 27/05/2019 16:42

      רחל, 

      לא ברור לי לאן את מכוונת בשאלה ששאלת שמערבת עניינים שונים ושלבים שונים בהליך המשפטי. תארי בבקשה את הסיטואציה כדי שניתן יהיה להשיב לך. 



      בברכה, 

      גלעד סער, עו"ד-כלכלן
      מנהל פורום בתי משפט

      מנחם בגין 12, רמת גן
      טל': 03-5460383 ; מייל: gilad@gsaarlaw.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
      • בית המשפט הורה על הגשת תצהירים ומסרב להורות גילוי
        רחל | 28/05/2019 16:56

        בית המשפט מסרב להורות על הגשת שאלונים וגילוי מסמכים. האם מותר לו לעשות את זה? מה הסעיף בחוק המחייב אותו להורות על גילוי מסמכים?

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
         
        • את חייבת לפרט באיזה בית משפט מדובר ובאיזה סדר דין  לת 
          לילך | 30/05/2019 00:36

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
           
          • סדר דין רגיל בבית משפט השלום  לת 
            רחל | 30/05/2019 09:22

            האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
             
            • ההוראות לגבי שאלונים וגילוי מסמכים מוסדרות בתקנות
              לילך | 30/05/2019 09:37

              תקנות סדר הדין האזרחי קובעות את ההוראות לעניין גילוי מסמכים ולנושא שאלונים

              וגם, קובעות לגבי מצבים בהם בעל דין לא פועל על פיהן

              בסדר דין רגיל צריך השופט רק לקבוע לגבי תצהירי עדות ראשית - וזאת הוא עשה.

              שופט לא אמור לקבוע לגבי מה שכבר נקבע במפורש בתקנות - אלא אם כן הוא רוצה לשנותן.



              האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
               
              • תקנות
                שיר | 31/05/2019 08:39

                מוזמנת לעיין בפרק ט לתקסד"א מסעיף 102 ואילך.

                האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
                 
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש