מתוך: פורום רשלנות רפואית
 
 • הודעות שוטפות
 • טיפול שורש
  שחר | 15/05/2019 14:42

  שלום רב, ב- 01.04.19- יום ב' עשיתי טיפול שורש בשן טוחנת, דרך קופת החולים שלי. לאחר חוות דעת שנייה מול רופא אחר האם קיים צורך בטיפול- התשובה חיובית.

  הטיפול בוצע, לאחר כמה שעות פגה השפעת ההרדמה, והחלו כאבי תופת חזקים בשן. הרופא המטפל אמר לקחת משככי כאבים במידה וישנם כאבים. כך היה הדבר עד אשר לא יכולתי לעמוד בכאב וביום חמישי של אותו שבוע, נסעתי בערב למרפאת שיניים- חירום(מר"מ) של אותה קופת חולים, בסניף אחר. שם ביצעו צילום ואמרו שהטיפול שורש בוצע כהלכה ובטיפול טוב, וכנראה ישנה דלקת בשורש. נתנו לי מרשם לאנטיביוטיקה (מוקסיפן) ומשכך כאבים. כעבור מספר ימים של כאבי תופת, והאנטיביוטיקה שלקחתי, הכאב עבר לאט.

  במהלך אותה התקופה המשכתי ללכת לקופת החולים שלי לבצע סתימות ושאר טיפולים, תוך כדי טענתי לרופא השיניים הקבוע שלי (לא זה ביצע את הטיפול שורש), כי עוד יש כאב קל באזור, נפיחות בחניכיים, ואדמומיות. לטענת הרופא, מדובר ב-אפתה והדבר יעבור לבדו.

  אמש 14.05.19- הלכתי לקבל עזרה ראשונה במרפאת השיניים שלי, ניגשתי לרופא והסברתי שאני מצחצח שיניים כהלכה, ומבצע את כל מה שנתבקשתי לעשות. הסברתי שאני חש לפתע כאב בלתי נסבל וישנה נפיחות (ממש בליטה) היכן שבוצע הטיפול שורש. לאחר שביצע צילום אמר הרופא הקבוע שלי כי מדובר בדלקת בשורש, וכי יש לפתוח את השן ולטפל בהקדם- תואם לי בדיקה לשבוע הבא.

  היום- 15.05.19 עקב כאבים בלתי נסבלים, יצרתי קשר מול מנהלת הסניף בטענה שכל פעם מבטלים תורים שנקבעו חודשים מראש, חורים בשן מתרחבים עקב הדחייה. כל תור פנוי בין שבועיים- לחודש. לאחר שהבהרתי לה את המצב עם הטיפול שורש, הסברתי בנוסף- שהלכתי לקבל טיפול במוקד עזרה ראשונה של אותה קופת חולים, ולאחר שאמרתי שבוצע צילום. ענתה המנהלת כי היא רואה בכלל שהצוות צילמו שן אחרת, שן בצד אחר בכלל שגם בה בוצע טיפול שורש (לפני שנים).

  משמע שהשן הנוכחית שטופלה, לא צולמה בכלל, הסטטוס עליה לא ידוע, ושכנראה קיבלתי אנטיביוטיקה לשן שבכלל לא עושה בעיות. עברו מאז חודש ושבועיים. הפה שלי נפוח, וכנראה שהטיפול לא בוצע כהלכה, הרופא שביצע את הטיפול שורש דיבר שטויות במהלך הטיפול, והיה נראה כי לא ממש ממוקד בטיפול.

  שאלתי היא: האם הדבר נחשב כרשלנות רפואית עקב השן הלא נכונה שצולמה למרות שהצבעתי על השן שכואבת? ולמרות שהצגתי את התוכנית עבודה על השיניים שעבדו עליהם? ובמידה ומצבה של השן שעליה ביצעו טיפול שורש, אכן הדרדר, הייתכן כי מדובר ברשלנות רפואית?


  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש