מתוך: פורום פלילי
 
  • הודעות שוטפות
  • זימון עדים
    רוני | 13/05/2019 21:55

    האם במקרה בו מתנהל הליך הוכחות לצורך הוכחת הגנה מן הצדק, אסור לזמן את ב"כ המאשימה כדי להוכיח אכיפה בררנית?

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • מדובר בעד מרכזי בהליך ההגנה שלי ומונעים אותו ממני  לת 
      רוני | 14/05/2019 09:31

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
      • מדובר בשאלה רטורית !  לת 
        ... | 15/05/2019 09:44

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
         
        • על סמך מה אתה קובע זאת?
          רוני | 15/05/2019 17:37

          מדובר בתיק מתנהל.

          האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
           
          • לקבלת הסבר, תפרט כאן באיזו עבירה פלילית אתה מואשם?  לת 
            .... | 15/05/2019 20:05

            האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
             
    • האם ההגנה יכולה לזמן לעדות את ב"כ המאשימה?
      עו"ד אמיר מורשתי | 16/05/2019 10:32

      פונה יקר, סעיף 106 לחוק סדר הדין הפלילי קובע כי " בית המשפט יזמין לבקשת בעל דין, כל אדם להעיד במשפט, זולת אם היה סבור שאין בהזמנת אותו אדם להועיל לבירור שאלה הנוגעת למשפט.."- מכאן, שככל והזמנת ב"כ המאשימה יכולה להועיל לבירור השאלה הנוגעת למשפט, הרי הדבר ניתן! יחד עם זאת, מדובר בהליך מאוד נדיר וכדאי לבדוק האם אין אפשרות פשוטה יותר מאשר לזמן את ב"כ המאשימה לעדות- למשל, אפשר לבקש שבית המשפט יורה לתביעה להמציא מידע אודות מספר התיקים שהוגשו באותו עניין על מנת שתוכיח אכיפה בררנית וזאת מבלי שיהיה צורך להטריח את ב"כ המאשימה . מקרה שיכול לעזור לך היה בב"ש ( מחוזי- ת"א) 92761/02 בעניין אוחנה נ' מ"י שם נעתר בית המשפט להזמין את אליקים רובינשטיין , אשר שימש כיועץ המשפטי לממשלה. מקווה שהייתי לך לעזר

      בברכה,

      אמיר מורשתי, עו"ד
      מנהל פורום פלילי

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
      • מסמכים מהמאשימה להוכחת הגנה מן הצדק - אכיפה בררנית
        ץ | 16/05/2019 16:50

        1. קבלת מסמכים מהמאשימה לצורך הוכחת טענת הגנה מן הצדק חייב להיעשות במסגרת טענה מקדמית על פי סעיף 149(10) לחוק סדר הדין הפלילי

        2. במסגרת השלב המקדמי הנ"ל, ניתן להגיש בקשה לבית המשפט למתן צו להמצאת מסמכים ומוצגים באמצעות עד או בלעדיו, על פי סעיף 108 לחסד"פ (לא על פי ס' 106).

        3. על המבקש על פי ס' 108 בשלב המקדמי להרים את נטל ההוכחה הראשוני - האם בכלל מדובר באכיפה בררנית.

        4. בית המשפט יחליט אם לתת את הצו המבוקש בשלב המקדמי, ואם החליט לתת  יקבל בית המשפט באופן ישיר את המסמכים לידיו ויצרפם לתיק המוצגים.

        5. ראו לעניין זה: פסק דין



        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
         
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש