מתוך: פורום פלילי
 
 • הודעות שוטפות
 • תיק שנסגר יכול להופיע ברישום שיועבר לשגרירות זרה?
  דן | 01/05/2019 23:41

  שלום רב

  אני נמצא בתהליכי הגשת ויזה working holiday לאוסטרליה, שמאפשרת עבודה ושהות של שנה במדינה. מבדיקה שביצעתי באתר הרשמי של ממשלת אוסטרליה נכתב כי יתכן ויבקשו ממנו תעודת יושר מהמשטרה (מה שהם מכנים police certificate / penal clearance certificate )

  בספטמבר 2018 נסגר תיק שנפתח נגדי במרץ 2018 באשמת החזקת/שימוש בסמים לצריכה עצמית.  בעילת הסגירה לתיק נכתב:" לאחר חקירה, הוחלט שנסיבות העניין בכללותן אינן מתאימות להעמדתך לדין, שכן מדובר באירוע שההליך הפלילי אינו מסגרת מתאימה לבירורו". כלומר בקיצור אם אינני טועה "אי התאמה להעמדה לדין", וזאת בניגוד ל"חוסר אשמה פלילית" המיוחל.

  השאלה שלי היא האם הרישום בדבר התיק הנ"ל שנסגר יועבר לשגרירות זרה? אני קורא מידע סותר בפורומים שונים. מצד אחד, אני לא רוצה לירות לעצמי ברגל ולהצהיר בבקשה שאני אדם "פלילי" ומנגד אני לא מעוניין להיתפס בשקר שעלול לפסול את הויזה. 

  תודה רבה!

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • האם מידע אודות תיק סגור מועבר לשגרירויות ?
   עו"ד אמיר מורשתי | 02/05/2019 16:16

   דן יקר, התשובה לשאלתך היא שמידע אודות תיקים סגורים אינו מועבר לשגרירויות זרות. היות ואתה מציין, כי בפורומים אחרים אתה מקבל תשובות סותרות והרי ידוע שאנחנו הפורום המוביל- אני אוכיח לך תשובתי דרך הוראות החוק: סוגיית התיקים הסגורים מוסדרת בסעיף 11א לחוק המרשם הפלילי ותקנת השבים- סעיף זה קובע, כי רק גופים המפורטים בתוספת השלישית לחוק רשאים לקבל מידע אודות תיקים סגורים- שגרירויות אינן נמנות על הגופים המפורטים בתוספת השלישית. מקווה שהייתי לך לעזר

   בברכה,

   אמיר מורשתי, עו"ד
   מנהל פורום פלילי

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
   • תודה אמיר, שאלת המשך בנושא
    דן | 05/05/2019 22:34

    ראשית אמיר תודה על התשובה המהירה והמפורטת.

    אכן עברתי על חוק זה, ולא הייתי בטוח לאור סעיף 9:
    "9. נזקק אדם בענינו הוא למידע מן המרשם לצורך הגשתו לרשות ממלכתית זרה, תמסור המשטרה את המידע, על פי בקשת האדם, לאותה רשות. "

    כלומר, אם אני הוא זה שמבקש שהמידע יועבר לשגרירות זרה, איך אוכל לדעת אם רישומים סגורים לא יועברו אליה? האם רישומים אלו אינם חלק מ"תעודת היושר" שלי ? או שמא הם רק חלק מרישום פנים-משטרתי שבלאו הכי לא מועבר לרשויות אחרות?


    תודה רבה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש