מתוך: פורום פלילי
 
 • הודעות שוטפות
 • תביעה אזרחית על עבירת תקיפה
  ברק | 10/02/2019 13:51

  שלום רב,

  ביקשתי משכן בנימוס לא לחנות בחניה פרטית של משפחתנו (בטאבו), לאחר ששכנים מסרו לי כי הוא נוהג לחנות בה, תוך הסגת גבול כמובן.

  לאור בקשתי הוא התנהל מולי באלימות "אני אחנה בה אם אני רוצה", השתולל בקללות כלפי, רדף אחרי כ-50 מטר בניסיון להכות אותי תוך איומים שהוא "יפרק אותי", ש"אם אני אתקרב לבניין אני אתחרט על זה" והשפלות מגדריות כגון "יא הומו", "תדחף אצבע לתחת", "בוא תתקרב אם אתה גבר". תוך כדי הבריחה ממנו בבהלה כמעט נדרסתי מרכב. לאחר האירוע הזמנתי מיד ניידת משטרה לביתו, ולאחר מכן נסעתי להגיש תלונה בתחנת משטרה על ניסיון התקיפה.

  הדייר כבר ידוע באלימותו, הוא פגע בעבר ברכבים שחונים בחנייה (כאשר יש הודאה שלו והוא לא שילם על הנזק), קילל ואיים על שכנים אחרים והוגשו נגדו תלונות במשטרה.

  השאלה שלי היא האם יש טעם בתביעה אזרחית מבחינת פיצויים כספיים. בני משפחתי לא מתקרבים לבניין מחשש ממנו, ולא משכירים את החנייה בגלל זה (אובדן של כ-500 שקל בחודש, כבר לאורך תקופה ארוכה). השכרת הדירה מתבצעת טלפונית בלבד בגלל חשש להתקרב לאזור, ולא ברור איך יהיה אפשר להתנהל כשיסתיים החוזה. השכנים בבניין כבר יודעים על האלימות וזה עלול לגרום שם רע לבניין בקרב שוכרים, אם לא כבר. מדובר בשכונה יוקרתית שאלימות נדירה בה, אך בעל הדירה מתעקש להיות לטובתו (כנראה בגלל בצע כסף ואולי פחד ממנו). בנוסף, אני מרגיש שחוויתי טראומה, אני מס' ימים מתקשה לתפקד, ומעוניין להתחיל טיפול פסיכולוגי, וגם בני משפחתי בטראומה. חשבתי אפילו על תביעה משותפת של מספר שכנים שנפגעו ממנו. השאלה אם אני יכול לקבל פיצוי כספי משמעותי (סכום של עשרות אלפים לפחות) שיצדיק את ההתעסקות מולו ואת התקשורת החוזרת מולו בצל הטראומה.

  בנוסף רציתי לשאול האם יש לי אפשרות משפטית לבקש צו הרחקה שלו מהבניין לצמיתות לאור האירוע הזה, כלומר האם בהליך פשוט יחסית בית המשפט יכול לדרוש העתקה מידית של מגוריו למקום אחר. ברשותי הקלטה קולית של האירוע משום שהייתי בשיחת טלפון, ויש לי הקלטה אוטומטית.

  אנחנו חסרי אונים מול מפגע האלימות הנ"ל.

  תודה רבה

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • מה לעשות עם השכן האלים?
   עו"ד גדעון קוסטא | 19/02/2019 13:55

   לברק שלום,

   לגבי תביעה אזרחית - אנא פנה לפורום נזיקין.

   לגבי הרחקתו מהבניין: ניתן לפנות לבית המשפט בבקשה למתן צו לפי החוק למניעת הטרדה מאיימת. התועלת במהלך כזה מוגבלת - בית המשפט מתרשם מהצדדים, אך לא מתקיים הליך הוכחות לבירור העובדות. לכן בדרך כלל בית המשפט יימנע ממתן צו שתוצאותיו דרמטיות. יתר על כן, הצו יינתן לכל היותר למשך חצי שנה.


   בברכה,

   גדעון קוסטא, עו"ד
   מנהל פורום פלילי

   בית סילבר קומה 5,
   רחוב אבא הלל 7, רמת גן
   טל': 052-4802244 ; מייל: costagidi@gmail.com

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש