מתוך: פורום רשלנות רפואית
 
 • הודעות שוטפות
 • התייעצות
  בזבז | 07/10/2018 13:58

  בני היה בטיפול אצל מתמחה בפסיכיטאריה במשך 5 חודשים  לא נזקק לטיפול תרופתי אלא הטיפול היה פסיכותרפי,באחת הפגישות היה שיח מאד קשה בין הבן לפסיכיטאר ואז התערבתי על מנת להפסיק את השיח הקשה והמעליב והפוגעני נגד בני , בנוסף גילה הפסיכיטאר שאני מקליט את השיחות כתוצאה מכך המתמחה הוציא חוות דעת והמלצה על כך שאני אדם מסוכן לעצמי לילדי ולצוות המטפל ,חוות הדעת הוגשה לבית המשפט.מעולם לא התבקש אותו פסיכיטאר לאבחן אותי לבדוק אותי אלא מדובר בפעולה נקמנית וילדותית . אינני יודע מה הנזקים מאחר ובית המשפט טרם התייחס לעניין.האם יש עילה לתביעה ?

  האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
   
  • האם הפסיכיאטר התרשל?
   עו"ד אורלי הרמן | 18/10/2018 10:08

   שלום רב,
   ציינת שחוות הדעת הוגשה לבית המשפט ומכאן אני מניחה שלא מדובר בטיפול שגרתי אלא בהליך טיפולי ו/או אבחוני הכרוך בתביעה המתנהלת בבית המשפט לענייני משפחה ואשר במסגרתה מונה המומחה הרפואי. טיפול פסיכותרפי ניתן בדרך כלל ע"י פסיכולוגים ועל כן לא ברור לי אם כוונתך לפסיכולוג או לפסיכיאטר. 
   כך או כך, תביעות רשלנות רפואית מחייבות הוכחת שלשה נדבכים: רשלנות במעשה או במחדל של הרופא המטפל, נזק רפואי וקשר סיבתי בין השניים. מכאן, שרק נזק רפואי שנגרם חלילה לבנך הינו עילה לתביעת רשלנות רפואית. ככל שהינך חושש שחוות הדעת גרמה לך לנזק כלכלי בהליך המשפטי המתנהל בבית המשפט לענייני משפחה - ויש כמובן להמתין ולראות האמנם נגרם נזק שכזה - הרי שהכתובת איננה תביעת רשלנות רפואית אלא תביעת נזיקין רגילה על נזק כספי.  

   אשמח לסייע בכל שאלה נוספת,
   אורלי הרמן, עו"ד
   מנהלת פורום רשלנות רפואית

   הנדיב 31, זכרון יעקב
   טל': 04-6344221; מייל: hermanorly@gmail.com 

   האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש