מתוך: פורום תביעות ייצוגיות
 
  • הודעות שוטפות
  • הגשת תביעה ייצוגית כנגד חברת בנייה זרה בישראל
    YADIGAR AYDIN | 22/06/2018 17:08

    שלום רב .עובדים זרים שעבדו בחברת בנייה בישראל,רוצים להגיש תביעה ייצוגית על הלנת שכר החתמת שטרי חוב ,אחזקת עובדים בתנאים נחותים וכו'.איך מגישים האם מספר האנשים שמצטרפים לתביעה צריך להיות רשום מהתחלה?האם אפשר להצטרף בזמן הגשת התביעה? או אחרי פסק דין ?חלק גדול מהעובדים כבר לא בישראל אז איך הם יקבלו את הכסף? האם כולם יקבלו את אותו הסכום?תודה

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • האם עובד זר יכול להגיש תביעה ייצוגית?
      עו"ד עמירם טפירו | 02/07/2018 16:51

      שלום וברכה,

      על פי סעיף 4(א) לחוק תובענות ייצוגיות - מי שרשאי להגיש תביעה ייצוגית הינו: 1)   אדם שיש לו עילה בתביעה או בענין כאמור בסעיף 3(א), המעוררת שאלות מהותיות של עובדה או משפט המשותפות לכלל החברים הנמנים עם קבוצת בני אדם – בשם אותה קבוצה;

      משכך אין מניעה להגשת תביעה בשם עובדים זרים. איני יכול להיכנס לשיקולים של כיצד ישולם הכסף ומתי, אבל הדבר בהחלט אפשרי ומצריך בדיקה פרטנית.

      בברכה,

      עמירם טפירו, עו"ד
      מנהל פורום תביעות ייצוגיות

      בית אמות משפט, שד' שאול המלך 8, ת"א
      טל': 03-7556999; מייל: amiram@tab-law.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש