מתוך: פורום דיני חברות
 
  • הודעות שוטפות
  • מיסוי אופציות מסלול 102 עם נאמן שהומרו לפני תום שנ
    אלכס | 26/05/2018 13:20

    שלום רב,
    אני עובד בחברת הייטק למשך קצת יותר משנה, וברשותי אופציות שחלקן הבשילו, במסלול הוני עם נאמן. להבנתי ישנה תקופת חסימה של שנתיים ממועד ההענקה.
    אם אני עוזב את החברה עכשיו, אני מחויב לממש (להמיר?) את האופציות למניות תוך 90 יום ממועד סיום העבודה (סעיף סטנדרטי למדי) כלומר לפני תום תקופת החסימה של שנתיים.
    אם אני עוזב את החברה עכשיו וממיר את האופציות למניות לפני תום השנתיים, אבל עדיין משאיר את המניות שהתקבלו מההמרה אצל הנאמן, האם יש בזה הפרה של תנאי סעיף 102? האם יש ארוע מס? האם המס ישתנה מהוני לפרותי? בעיה מהותית אחרת?
    תודה!

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
     
    • אופציות לפי סעיף 102
      עו"ד משה כאהן | 29/05/2018 17:33

      נא לפנות לפורום דיני מיסים.

      בברכה,

      משה כאהן, עו"ד
      מנהל פורום דיני חברות

      שד' שאול המלך 35, ת"א
      טל': 03-6914775; מייל: mk@kahn.co.il

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
       
* משתמש רגיל מופיע בכתום רגיל
** משתמש בכיר מופיע בכתום דגוש