אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 07:24   21/06/2024 אחריות למזגן לדירה מקבלן שלוםלפני שנתיים וחצי נכנסתי לבית חדש מקבלן.אחד המזגנים בבית תקול.רציתי לדעת כמה זמן אחריות יש למז...
  • פורום דיני חוזים 23:55   20/06/2024 הסעיף הזה בחוזה לא חוקי אבל התיקון ... מבחינת החוק יש רק שתי אפשרויות: או שיש סעיף יציא הדדי שבו למשכיר יש תקופת התראה של 90 יום ולשכור ...
  • פורום ביטוח לאומי 19:49   20/06/2024 השלכות על מימוש זכות מימון לימודים ... אני בעל נכות של 40% שתפוג בעוד כחודשיים וחצי. בנוסף לכך, אני סטודנט. יש לי אפשרות להגיש בקשה למימ...
  • פורום דיני ביטוח 18:43   20/06/2024 נפילה נפלתי מסולם בבית ההורים , שברתי 3 צלעות נתנו לי חודש ימי מחלה, אני שכיר אז מקזזים לי רק יומיים מה...
  • פורום דיני משפחה 14:16   20/06/2024 מעבר לעיר מרוחקת שלום, אנחנו גרושים ויש לנו הסדרי שהותמצויין רק שאני המשמורן של הילדה עד גיל 18והזמנים שמתחלק...

תיקון חקיקה ברומניה מעניק הטבות למשקיעים – חלק I

  • 25/09/2008
  •   מאת: אלי דורון (עו"ד); יר...
  • צפיות: 11043
בחודש יוני השנה נכנס לתוקפו חוק חדש ברומניה, שמטרתו להחליף את החוק המיושן בנושא השקעות זרות שהיה נהוג ברומניה במשך 7 השנים האחרונות. להלן מאמר ראשון בסדרה המבאר את תיקון החקיקה ברומניה שמעניק הטבות למשקיעים בה. שאלות בנוגע לנושא? כנסו ל - פורום דיני מיסים

בחודש יוני השנה נכנס לתוקפו חוק חדש ברומניה, שמטרתו להחליף את החוק המיושן בנושא השקעות זרות שהיה נהוג ברומניה במשך 7 השנים האחרונות.

החוק הישן היה מעורפל ולא ברור וכלל תיקונים רבים נקבעו באופן אקראי על ידי המחוקקים והיו בלתי ניתנים ליישום, כיוון שסתרו חקיקה של האיחוד האירופי, למשל בנוגע לסיוע  למשקיעים.

לאור ההשקעה המאסיבית ברומניה על ידיד תושבי חוץ בשנים האחרונות, היה צורך בשינוי חקיקתי שיתאים למצב החדש שנוצר במדינה.

רומניה מתפתחת בקצב מסחרר, הצמיחה השנתית ברומניה שוברת שיאים שוב ושוב ובשנת 2008 הגיע כבר ל- 9.3%. המדינה שרוצה לעודד את המשך הצמיחה על ידי הגברת כדאיות המשקיעים, הן הזרים והן המקומיים, הבינה שעליה לפעול על מנת לשמר ואף לשפר את המצב כיום.

החוק החדש, המכונה "Government Emergency Ordinance- (the “GEO”)", ביטל למעשה את החוק הישן ויצר תבנית ברורה של חוקים, במטרה לעודד השקעה במדינה. החוק מתמרץ השקעה בתחומים הנחוצים לרומניה, כגון חקלאות, חשמל, מקורות אנרגיה, איכות הסביבה ועוד.

עיקר השינוי בחוק הביא לביטול ההפליה שהייתה קיימת בין משקיעים מקומיים למשקיעים זרים, כאשר הוא מאפשר לחברות זרות להירשם באותה הפרוצדורה כמו חברה מקומית. כך הוגדרו מחדש הקריטריונים לקבלת תמריצים הניתנים על ידי הרשויות במטרה לתמוך בהשקעות.

ישנה בחוק הגדרת תמריצים לעידוד השקעה באזורים מסויימים. בהתאם לקטגוריה, יוענקו לפרוייקטים שיעמדו בדרישות החוק, הטבות מיסוי, אשראי לתשלום מס על חומרים, ציוד ויצירת עבודה וכן יוענקו הלוואות בריבית נמוכה. המשקיעים פטורים מהחזרת קרקעות לרומניה/ הפקעות, ותשלומי ריבית על הלוואות בהתאם לאמנות של רומניה עם מדינות המוצא של המשקיעים.

החוק החדש הרחיב את המושג "השקעה" כך שיחול על כל ההשקעות ולא רק על השקעות משמעותיות של למעלה ממיליון דולר, כפי שהיה נהוג בעבר. על פי ההגדרה החדשה, השקעה תיחשב:

1) ניכוס נכס (מוחשי ושאינו מוחשי) במטרה ליצור חברה חדשה, הרחבתה.

2) ייסודו של התחייבות/חברה חדשה.

3) ניכוס נכסים קבועים על ידי משקיע חיצוני שמקושר ישירות להחברה החדשה.

4) התחלה של מחקר או פרוייקט לפיתוח או המצאה חדשה.

5) יצירת מקומות עבודה חדשים או הכשרת עובדים.

6) יצירת מקור אנרגיה חלופית, ידידותית לסביבה

במאמרינו הבא בסדרה, נסקור את עקרונות הבסיס שנקבעו בחוק על מנת לעורר את ההשקעה במדינה ועידוד הצמיחה. כמו כן, בהמשך נסקור את הקריטריונים המוגדרים בחוק החדש על מנת לקבל את חבילת ההטבות והתמריצים המוצעת.

כתובת מייל של הכותב: eli-doron@taxlawyers.co.il

wife cheat story why women cheat with married men read
my wife cheated now what go redirect
cheat on husband reasons wives cheat on their husbands dating for married people
how many women cheat redirect wifes cheat
married men that cheat how do i know if my wife cheated go
redirect men who have affairs why married men cheat
affair dating sites how to cheat husband find an affair
catch a cheater link go
my boyfriend cheated on me quotes how do i know if my wife has cheated reasons why women cheat on their husbands
my boyfriend cheated on me quotes go reasons why women cheat on their husbands
cheat on my husband read my husband almost cheated on me
cheaters caught women who cheat on husbands when married men cheat
שאלות בנוגע לנושא? כנסו ל - פורום דיני מיסים
אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו'/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק