אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום לשון הרע 03:06   19/02/2020 תלונת שווא של שכנה שכנה שלי התלוננה עלי בתלונת שווא כי פיצלתי את דירתי. פיקוח הבנייה הגיע לדירה ואישר כי אין הדבר כן...
  • פורום אתיקה מקצועית 22:54   18/02/2020 ייצוג של עד האם עו״ד שמייצג לקוח בתיק פלילי ראשי לייצג את מי שהגיש את התלונה (המתלונן) נגד הלקוח שלו בתביעה מ...
  • פורום דיני עבודה 21:59   18/02/2020 שאלה נוספת תודה עדי. יומה הראשון נחשב מתי שהגיעה לראשונה אלי הביתה? גם כשלא הייתה עובדת קבועה אצלנו?
  • פורום ביטוח לאומי 20:54   18/02/2020 דמי לידה ודמי אבטלה שלום רב, המקרה שלי מעט מסובך ואשמח לסיוע. מפטרים אותי לאחר שנת עבודה אצל אותו מעביד ב31.7.2020. ...
  • פורום דיני תעבורה 19:03   18/02/2020 בקשה לביטול דוח עירייה שלום קיבלתי דוח עירייה ובקשתי לבטל. ברצוני לשאול האם יש מסגרת זמן שבו הם אמורים לענות, ואם לא א...

העדר יחסי עובד מעביד בין עובדי מיקור-חוץ לבין רפא"ל

  • 02/02/2011
  •   מאת: סקירה משפטית
  • צפיות: 7002
הדפס
חידושים משפטיים באתר הפורומים המשפטיים! ביה"ד הארצי אישר את קביעת בית הדין האזורי לפיה לא שוררים יחסי עובד מעביד בין המערערים לבין החברה הממשלתית רפא"ל שאלות בנוגע לנושא? כנסו ל - פורום דיני חברות

הסוגיה שעמדה להכרעה בערעור, עניינה בזהות מעסיקיהם של המערערים, שביצעו עבודות אחזקה במפעל רפא"ל משך שנים, במסגרת פורמאלית של העסקה באמצעות חברות כוח אדם או חברות שירותים. בנסיבות אלה נדרשה הכרעה בשאלה: האם היו המערערים עובדי המשיבות – "המשתמש", או שמא עובדי חברות כוח האדם או חברות השירותים, והאם יש לערוך לעניין זה הבחנה בין תקופות העסקתם השונות?

עם תחילת פעילותה, החליטה החברה הממשלתית רפא"ל לבצע את עבודות האחזקה של מבנים וציוד ואת עבודות השינוע באמצעות חברה למתן שירותי אחזקה, ולהותיר בידי רפא"ל את תחום עיסוקה העיקרי של פיתוח מערכות לחימה.

בהתאם, פרסמה החברה הממשלתית רפא"ל בקיץ 2002 שלושה מכרזים למתן שירותי אחזקה של מבנים ומערכות ולמתן שירותי שינוע. חברת ב.מ.ן אחזקת מבנים בע"מ זכתה במכרז והחלה את פעילותה אצל החברה הממשלתית רפא"ל בחודש פברואר 2003. בהתאם, החל מחודש פברואר 2003, הועסקו המערערים על ידי חברת השירותים ב.מ.ן. לא הייתה מחלוקת בין הצדדים, בדבר היותם של המערערים במעמד "עובדים". המחלוקת נטושה בעניין זיהוי מעסיקיהם.

ביה"ד הארצי אישר את מסקנתו המשפטית של ביה"ד האזורי בפסק דינו, לפיה לא מתקיימים יחסי עובד-מעביד בין המערערים לבין המשיבות.

ביה"ד הארצי נדרש כבר בעבר, לתבניות העסקה מורכבות, ועמד בפסיקתו על ההבחנה בין מיקור חוץ של פונקציות, העסקה אותנטית באמצעות חברות כוח אדם והעסקה מלאכותית על ידי חברות כוח אדם המהוות "צינור" לתשלום שכר העובד. סיווגן של נסיבות ההעסקה לאחת מקטגוריות אלה בכל מקרה ומקרה, היא בעלת תוצאות משפטיות בנוגע למעמדם של העובדים, לזיהוי מעסיקיהם ולזכויותיהם.

מיקור חוץ של פונקציות, הוא העברת פונקציה מסוימת בהליך הייצור של מפעל אחד למפעל אחר, חיצוני, המתמחה בביצועהּ. המפעל החיצוני או קבלן השירות מספק למזמין את השירות או את המוצר המוגמר המיוצרים על ידי עובדיו שלו. קבלן השירות אינו מספק עובדים למפעל המזמין אלא נוטל על עצמו לספק שירות למזמין "במקרים שבהם מפעל זקוק לשירותים של מפעל אחר".בנסיבות של מיקור חוץ אותנטי של פונקציה, קבעה הפסיקה, כי מבצעי העבודה הם עובדי קבלן השירות ואינם עובדי המפעל המזמין.

במקרה זה, קבע בית הדין האזורי תשתית עובדתית ממנה עולה באופן ברור, כי ההתקשרות בין החברה הממשלתית רפא"ל לבין ב.מ.ן. היא בגדר "מיקור חוץ אותנטי". כפי שעולה מחומר הראיות, עם תחילת פעילותה של החברה הממשלתית רפא"ל, הוחלט ל"החצין" את עבודות האחזקה והשינוע, שאינן כלולות ב"גרעין" פעילותה של רפא"ל ואינן מצויות בתחום התמחותה.

בהתאם, פורסמו שלושה מכרזים להספקת שירותי אחזקה ושינוע, בהם זכתה ב.מ.ן, המתמחה במתן שירותי אחזקה של מבנים ומערכות, ומעניקה שירות לגופים רבים וגדולים.

נקבע, כי יש לראות בהתקשרות בין החברה הממשלתית רפא"ל לבין חברת ב.מ.ן "מיקור חוץ אותנטי", ובמערערים עובדי ב.מ.ן. בהתאם, יש לדחות את עתירתם של המערערים להכיר בחברה הממשלתית רפא"ל כמעסיקתם. ביה"ד הארצי אישר אפוא את קביעתו של בית הדין האזורי לפיה לא שוררים יחסי עובד מעביד בין המערערים לבין החברה הממשלתית רפא"ל וקבע כי המערערים לא הוכיחו את זכאותם לסעד מהחברה הממשלתית רפא"ל.

*סקירה משפטית - פרסום כל החידושים המשפטיים בתחום האזרחי>>

married men who cheat with men find an affair
my husband cheated with a man open open
how many people cheat read here reasons why husbands cheat
married men who have affairs what makes husbands cheat dating for married men
when married men cheat women who cheat on their husband go
click here viagra vision read
redirect open go
affair dating sites how to cheat husband find an affair
cheaters caught dating for married men when married men cheat
read here My wife cheated on me will my husband cheat again
שאלות בנוגע לנושא? כנסו ל - פורום דיני חברות
אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו'/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק