אתר הפורומים המשפטיים יש לך שאלה משפטית? קבל תשובה מעורך דין

טקסס הולד'ם - משחק אסור?

  • פוקר ומשחקי חברה
    נטלי | 29/06/2009 17:31

    לאחרונה הבנתי שהמשטרה אסרה על קיום טורניר פוקר מכיוון שיש איסור לשחק אותו כי הוא נחשב למשחק מזל או שמהו כזה והוא אסור בחוק. שאלתי קודם כל האם זה נכון? והאם לכאורה מעצם העובדה כי אני נהוגת פעם - פעמיים בחודש בסופי שבוע להיפגש עם חברים ולשחק ביחד על סכומים מזעריים רק בשביל תחושת הכיף זה הופך את כולנו לעבריינים ולכאורה ניתן לעצור אותנו ולהעמיד לדין פלילי???

    האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
    מסך מלא השב

    • טקסס הולד'ם - משחק אסור?
      דב גלעד כהן, עו"ד | 06/07/2009 16:07

      נטלי,עמדת המשטרה היא שפוקר מסוג טקסס הולד'ם הוא משחק אסור, שכן ניתן לזכות בטובת הנאה על פי תוצאותיו, והתוצאה תלויה יותר במזל מאשר יכולת. ישנה מחלוקת גדולה לגבי העמדה הזו.התאחדות הפוקר עתרה לבג"ץ נגד החלטת המשטרה שלא לאפשר לה לקיים את טורניר הטקסס הולד'ם באילת, כאשר הטענה שלה הייתה שטקסס הוא משחק שהצלחה בו מותנית במומחיות, ולא מזל. בג"ץ החליט שלא להחליט - ודחה את העתירה, אך לא לגופה. בג"ץ הפנה את העותרים להוראות סעיף 230 לחוק העונשין, הקובע "פטור" למשחקים אסורים, בהתקיים 3 התנאים הבאים יחדיו: (1)   עריכתם מכוונת לחוג אנשים מסויים; (2)   אינם חורגים מגדר שעשוע או בידור; (3)   אינם נערכים במקום משחקים אסורים או במקום לעריכת הגרלות או הימורים.מבלי לקבוע מסקנות בעניינך, ומבלי שהדבר יהווה חוות דעת, נדמה לי שאת מבינה שהנסיבות שאת מתארת, נכנסות לגדרי הפטור.בהצלחה.

      האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
      מסך מלא השב

      • טקסס הולד'ם - משחק אסור? [מתוקן]
        דב גלעד כהן | 06/07/2009 16:11

        נטלי, עמדת המשטרה היא שפוקר מסוג טקסס הולד'ם הוא משחק אסור, שכן ניתן לזכות בטובת הנאה על פי תוצאותיו, והתוצאה תלויה יותר במזל מאשר יכולת. ישנה מחלוקת גדולה לגבי העמדה הזו. התאחדות הפוקר עתרה לבג"ץ נגד החלטת המשטרה שלא לאפשר לה לקיים את טורניר הטקסס הולד'ם באילת, כאשר הטענה שלה הייתה שטקסס הוא משחק שהצלחה בו מותנית במומחיות, ולא מזל. בג"ץ החליט שלא להחליט - ודחה את העתירה, אך לא לגופה. בג"ץ הפנה את העותרים להוראות סעיף 230 לחוק העונשין, הקובע "פטור" למשחקים אסורים, בהתקיים 3 התנאים הבאים יחדיו:(1) עריכתם מכוונת לחוג אנשים מסויים;(2) אינם חורגים מגדר שעשוע או בידור;(3) אינם נערכים במקום משחקים אסורים או במקום לעריכת הגרלות או הימורים.מבלי לקבוע מסקנות בעניינך, ומבלי שהדבר יהווה חוות דעת, נדמה לי שאת מבינה שהנסיבות שאת מתארת, נכנסות לגדרי הפטור. בהצלחה.

        האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד!
        מסך מלא השב

קבל עכשיו ייעוץ משפטי אישי
     

לייעוץ ראשוני טלפוני חייג: 077-9973868
בחזרה ל - פורום פלילי
ליעוץ אישי עם עו"ד
 
 
 
הודעות אחרונות
  • פורום לשון הרע 04/07/2020 | 23:16 האם זה חוקי לצלם חצר של בית ספר פרט...
  • פורום דיני משפחה 04/07/2020 | 23:03 סמכות עניינית האם ניתן לטעון סמכות נמשכת לבית דין לאחר שהוגש כתב הגנה?.או כבר פספס ההזדמנות? הרי טענת סמכות עני...
  • פורום נדלן ודיני מקרקעין 04/07/2020 | 22:43 מס שבח על מכירת דירה מירושה יש י דירה משלי בבית שמש בה אני גר. יש לי חצי דירה בעכו אני שותך עם אחי זו דירה מירושה עקב פטירת ה...
  • פורום בתי משפט 04/07/2020 | 22:35 ביטול והשבה האם התביעה לסעד הצהרתי לביטול הסכם מכר דירה תהיה השבה אוטומטית? האם חובה לתבוע באותה תביעה את ההש...
  • פורום בתי דין רבניים 04/07/2020 | 22:30 ערעור על פסק בית דין לפני יותר מ 10 שנים ניתן צו ירושה אחרי פטירת אבינו ז"ל וחילקו את עזבונו (חצי דירה) רק ביני לבין א...
כניסה לפורומים המשפטיים
© כל הזכויות שמורות לעו"ד אדי סוברי, אתר הפורומים המשפטיים.
סקייטק